o klubie

Miejski Klub Sportowy Piłki Ręcznej Gniezno to ponad 50 lat tradycji w szkoleniu dzieci i młodzieży. Klub, założony z inicjatywy Andrzeja Elantkowskiego, wychował w tym czasie wiele szczypiornistek i szczypiornistów. Jeszcze w latach 90-tych częścią MKS była męska sekcja piłki ręcznej, która na skutek problemów finansowych została rozwiązana.

Ostatnie dwie dekady to skupienie się na sekcji żeńskiej oraz – między innymi za sprawą działającego w klubie wiele lat Jerzego Imbierowicza – położenie jeszcze większego akcentu na szkolenie.

Duet trenerski Robert Popek-Roman Solarek, oprócz seniorek i zespołów młodzieżowych MKS, zaangażowany jest także w szkolenie dwóch szkolnych zespołów UKS „Tuzinek”. Zadaniem działających na poziomie szkoły podstawowej drużyn jest przygotowanie najmłodszych adeptek piłki ręcznej do rywalizacji na kolejnych szczeblach ich sportowej kariery.

Od 2019 roku, „piramida” szkoleniowa klubu sięga jeszcze niżej: do życia powołana została wówczas Akademia MKS, w której na zasadzie zabawy poprzez sport, okazję do pierwszego kontaktu z piłką ręczną mają jeszcze młodsze dziewczynki. Zajęcia z dziećmi prowadzą m.in. seniorki pierwszej drużyny klubu.

Ważniejsze osiągnięcia klubu i zawodniczek:
– liczne młodzieżowe tytuły mistrzowskie na szczeblu wojewódzkim,
– Wicemistrzostwo Polski Juniorek Młodszych (2017),
– awans do 1/8 Pucharu Polski (2018, 2022),
- awans do 1/4 Pucharu Polski (2023, 2024)
– Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych (2022),
– awans do PGNiG Superligi Kobiet (2022),
– powołanie do Reprezentacji Polski (Monika Łęgowska, 2023).

Regulamin oficjalnej strony klubu na Facebooku.