hala

Hala im. Mieczysława Łopatki

Gnieźnieńska hala widowiskowo-sportowa, została wybudowana w 2018 roku. Jej budowa trwała 3 lata.
​​​​​​​Nosi imię jednego z najlepszych polskich koszykarzy w historii – urodzonego pod Gnieznem, i w tutejszym liceum zaczynającego swoją przygodę z basketem Mieczysława Łopatki.

​​​​​​​Zlokalizowana jest przy ulicy Sportowej 3 na osiedlu Tysiąclecie, a jej pojemność podczas zawodów piłki ręcznej wynosi 1500  miejsc (1200 siedzących).

Dane techniczne:
- powierzchnia zabudowy: 5 100 m kw.,
​​​​​​​- powierzchnia użytkowa: 7 125 m kw.,
- kubatura: 37 500 m kw.

​​​​​​​Hala posiada trzy parkingi, na 112 miejsc dla aut osobowych oraz trzy miejsca dla autobusów. W budynku hali znajdują się także m.in. biura klubów, ścianka wspinaczkowa oraz kort do squasha.

​​​​​​​W obiekcie odbyły się m.in.  takie zawody i spotkania jak mecz o Superpuchar Polski mężczyzn (2018) oraz mecz eliminacji Eurobasketu kobiet (2022) w koszykówce, cztery finały Pucharu Polski kobiet w piłce ręcznej (2019-2022) czy Mistrzostwa Europy U-17 w badmintonie (2019).

​​​​​​​Oprócz wydarzeń sportowych hala im. Mieczysława Łopatki gości także inne wydarzenia, m.in. doroczną Galę Gnieźnieńskiego Sportu, spotkania autorskie, spektakle kabaretowe czy koncerty. Występowali tu m.in. Variux Manx, Lady Pank, Dżem czy Reni Jusis.