Zdecydowana wygrana MKS PR Gniezno na otwarcie 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych

14 maj 2021 |

MKS PR Gniezno rozpoczął turniej 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Rudzie Śląskiej od zdecydowanego zwycięstwa nad Korona Handball Kielce. W piątek podopieczne trenera Roberta Popka wygrały 36:20 (20:10).

MKS PR Gniezno rozpoczął turniej 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Rudzie Śląskiej od zdecydowanego zwycięstwa nad Korona Handball Kielce. W piątek podopieczne trenera Roberta Popka wygrały 36:20 (20:10).

Gnieźnianki od początku spotkania przeważały. Pierwszy kwadrans to istna dominacja naszego zespołu, które szybko zbudowały dziewięciobramkową przewagę (12:9). Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 20:10 na korzyść ekipy z pierwszej stolicy Polski.

W drugiej partii gnieźnieńskie piłkarki ręczne jeszcze bardziej podwyższyły przewagę i ostatecznie zwyciężyły 36:20. Najwięcej bramek dla MKS-u PR Gniezno rzuciła Aleksandra Śmigowska, autorka 10 trafień. Po przeciwnej stronie barykady najczęściej na listę strzelczyń wpisywała się Paulina Podsiadło, która jedenastokrotnie wprowadzała piłkę do naszej bramki.

Kolejne spotkanie w ramach turnieju 1/8 MP już jutro (sobota) o godzinie 10:30. Tym razem naszym rywalem będzie MKS Karczew.

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – A. Stręk, Piotrowska, K. Stręk, Nowak (8), Schlabs (1), Brząkała (2), Draheim (3), Skoczeń (1), Wabińska (5), Musiał (1), Tanaś (2), Łachowska (3), Śmigowska (10).

Fot. wCzarnymaObiektywie