Wyruszamy do Elbląga

17 mar 2023 | Mecze

MKS PR URBIS Gniezno w sobotni wieczór rozegra kolejne spotkanie w ramach PGNiG Superligi Kobiet. Tym razem Pszczoły wyruszą do Elbląga, gdzie zmierzą się z tamtejszym EKS-em.

Obie drużyny znają się wręcz doskonale. Ich spotkania odbywały się nie tylko na najwyższym stopniu rozgrywkowym w kraju, ale także podczas przedsezonowych sparingów. Ekipy ostatni raz rywalizowały ze sobą 18 grudnia. Wówczas, właśnie w Elblągu lepsze okazały się przyjezdne, wygrywając po emocjonującym spotkaniu 28:29.

Gnieźnianki nie były faworytkami tamtego pojedynku. Po raz kolejny jednak, pokazały wielkie serce do walki. I choć pierwsza połowa przebiegała minimalnie na korzyść eblążanek, to Pszczoły nie dały za wygraną. W drugiej części spotkania zdołały wyrównać oraz wyjść na prowadzenie, którego nie oddały do końca.

Zbliżające się starcie będzie niezwykle ważne. Nie od dziś wiadomo, że drużyny z Elbląga, Koszalina, Chorzowa oraz z Gniezna walczą o utrzymanie się w PGNiG Superlidze Kobiet bez konieczności gry w Turnieju Mistrzyń. Aktualnie ekipy z Elbląga oraz Gniezna zajmują kolejno siódmą oraz ósmą lokatę, a rozdziela je tylko jeden punkt.

Na temat sobotniego pojedynku o zabranie głosu, poproszona została rozgrywająca MKSu PR URBIS Gniezno – Marta Giszczyńska: „Mecz z Elblągiem traktujemy bardzo poważnie i podchodzimy do niego w pełni skoncentrowane. Na treningach skupiamy się, aby wyeliminować błędy własne oraz by grać skuteczniej zarówno w ataku i obronie. Będziemy walczyć na parkiecie o każdą piłkę, gdyż chcemy przywieźć do Gniezna trzy punkty. To będzie na pewno bardzo ciekawy i wyrównany mecz.”.

Z pewnością wszyscy kibice, którzy wybierają się na nadchodzące spotkanie zobaczą bardzo zaciętą rywalizację. Zawodniczki z Elbląga za wszelką cenę będą chciały zrewanżować się gnieźniankom, a one natomiast przyjadą, aby zgarnąć pełną pulę punktów i wrócić do Pierwszej Stolicy Polski z kompletem oczek.

Początek meczu zaplanowany jest na sobotę 18 marca, o godzinie 18:00, w hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR, przy alei Grunwaldzkiej 135. Transmisję spotkania będzie można śledzić w serwisie Emocje.tv