W walce o awans

24 mar 2023 | Mecze

MKS PR II VELUX Gniezno jest o krok od awansu do I Ligi Kobiet. Z niedzielnego spotkania gnieźnianki potrzebują wynieść tylko 1 punkt, aby przypieczętować promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

Gnieźnieńska, drugoligowa ekipa rewelacyjne odnalazła się w tym sezonie. Zawodniczki pewnie kroczą, by znaleźć się na pierwszoligowych parkietach. Po 10 rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie 29 z 30 możliwych punktów. W najbliższą niedzielę szczypiornistki staną naprzeciw zawodniczkom z Świebodzina. 

Obie drużyny miały już okazję do rywalizacji. Wówczas w grudniu do Świebodzina przyjechały gnieźnieńskie Pszczółki. Starcie zakończyło się na korzyść gnieźnianek, lecz gospodynie przez długi czas mocno stawiały się rywalkom. Świadczy o tym chociażby fakt, że pierwsza połowa zakończyła się na ich korzyść, wynikiem 17:16. Gra przez długi czas była w kontakcie. MKS odskoczył dopiero pod koniec spotkania, wygrywając 27:37.

Gospodynie niedzielnego pojedynku z pewnością będą w pełni zmotywowane, aby wygrać. Jednakże MUKS Lider Świebodzin spróbuje pokrzyżować im plany. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11:00, 26 marca, w hali GOSiR, przy ul. Sportowej 5, w Gnieźnie.

Fot. Damazy Gandurski / Off Book. Agnecja Kreatywna.