Treningowo w Pucharze Karpackim

15 gru 2023 |

Przed nadejściem okresu świąteczno-noworocznego, MKS URBIS szykuje się do kolejnego dalekiego wyjazdu treningowego. Gnieźnieńskie piłkarki ręczne ponownie wyruszą w podróż do słowackich Michalovec, gdzie wezmą udział w międzynarodowym, towarzyskim Pucharze Karpackim organizowanym przez miejscową Iuventę. Podczas trzydniowego turnieju Pszczoły staną do rywalizacji z dwoma wymagającymi przeciwnikami.

Pierwszym będą Karpaty Użhorod, czyli wielokrotne Mistrzynie i medalistki Ukrainy. Drugie starcie przyniesie rywalizację z ekipą KC Kisvárda, reprezentującą węgierską Narodową I Ligę. Warto podkreślić, że w sezonie 22/23 były to rozgrywki sklasyfikowane na 1. miejscu rankingu EHF Champions League. Grono to uzupełnią znane już Pszczołom gospodynie, czyli wielokrotne medalistki Czech i Słowacji, Iuventa Michalovce.

Przeciwnicy  będą wymagający, co powinno być znakomitym przetarciem przed powrotem do meczów ORLEN Superligi Kobiet. Przypomnijmy, że na półmetku krajowych rozgrywek gnieźnianki zajmują wysoką, czwartą pozycję za trójką medalistów z Lubina, Lublina i Kobierzyc.

Wyjazd do Michalovec to nie tylko szansa na sprawdzenie się na tle silnych rywali, ale także na wymianę doświadczeń i nawiązanie kontaktów z innymi zespołami.

Przed wyjazdem redakcja klubowej strony poprosiła o zabranie głosu trenera Roberta Popka:Turniej w słowackich Michalovcach to idealna okazja na sprawdzenie się z wymagającymi rywalami. Wszystkie trzy zespoły grają czołową rolę w swoich ligach, więc jest to dla nas też poniekąd taki sprawdzian. Chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony, oraz nabyć kolejnego doświadczenia, które mam nadzieję pomoże nam w walce o przedsezonowy cel jakim jest miejsce w pierwszej szóstce ORLEN Superligi Kobiet.

Harmonogram meczów
- piątek, 15 grudnia:

16:45 - Kisvárda vs Użhorod
19:00 - Michalovce vs Gniezno

- sobota, 16 grudnia

14:30 - Gniezno vs Kisvárda
16:45 - Michalovce vs Użhorod
 

- niedziela, 17 grudnia
10:00 - Użhorod vs Gniezno
12:15 - Michalovce vs Kisvárda