Starcie z Mistrzyniami Polski

22 mar 2024 |

Kolejna trudna przeprawa czeka na gnieźnianki już w najbliższy wtorek. Do pierwszej stolicy Polski przyjedzie zespół z Lubina, który w tym sezonie przegrał tylko jedno spotkanie.

W tegorocznych rozgrywkach obie ekipy spotkały się już dwa razy. Po raz pierwszy na otwarcie, gdzie tak jak w tym przypadku lubinianki przyjechały do Gniezna. Wtedy Mistrzynie nie dały żadnych szans gnieźnieńskim Pszczołom kończąc pierwszą połowę z siedmiobramkową przewagą (8:15), i w ostatecznym rozrachunku wygrywając spotkanie aż 16:35.

Po raz drugi oba zespoły spotkały się na początku listopada zeszłego roku. Wówczas po wyrównanych pierwszych dwudziestu minutach starcia, Mistrzynie ponownie pokazały swoją siłę rażenia schodząc do szatni przy sześciobramkowej przewadze (14:8). W drugiej połowie pomimo wszelkich starań gnieźnianek, podopieczne Bożeny Karkut jeszcze powiększyły minimalnie swoje prowadzenie, wygrywając cały mecz 27:20.

Faworytkami najbliższego spotkania w ramach rundy mistrzowskiej zdecydowanie będą zawodniczki KGHM MKS Zagłębie Lubin. Jednak gnieźnianki nie raz udowodniły, że mogą postawić się wyżej notowanym rywalkom. Nie mniej jednak, najbliższy mecz powinien się podobać kibicom zgromadzonym w hali im. Mieczysława Łopatki.

Spotkanie zaplanowano na wtorek, 26 marca na godzinę 18:00, bilety można nabyć online, w biurze klubu (od wt. do czw., w godz. 16-19), oraz w sklepie „Manekin”. Ponadto transmisję ze spotkania będzie można śledzić na antenie Polsat Sport News.