Starcie z Kobierkami

18 kwi 2024 |

Po krótkiej przerwie superligowe emocje wrócą do pierwszej stolicy Polski. Na gnieźnianki jednak czeka ciężkie zadanie, ponieważ zmierzą się one z KPR Gminy Kobierzyce.

W tym sezonie Żółto-czarne miały okazję już dwukrotnie stanąć naprzeciwko podopiecznym Marcina Palicy. Pomimo zaciętych spotkań, za każdym razem lepsze okazywały się brązowe medalistki Mistrzostw Polski, wygrywając kolejno 32:27, 33:29. Ponadto obie ekipy spotkały się także w ćwierćfinale ORLEN Pucharu Polski Kobiet. Starcie było rozgrywane w Gnieźnie, i pomimo wszelkich starań gnieźnianek, ponownie lepsze były zawodniczki z Kobierzyc, zwyciężając 26:35. 

Tym razem obie ekipy spotkają się w rundzie mistrzowskiej ORLEN Superligi Kobiet. Chociaż zdecydowanymi faworytkami będą kobierzyczanki, Pszczoły zrobią wszystko, aby przełamać passę i w końcu zwyciężyć z drużyną z Dolnego Śląska. Warto wspomnieć, że od momentu awansu gnieźnianek do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, ani razu nie udało się im jeszcze pokonać zespołu z Kobierzyc. 

Dodatkowego smaczku do tego meczu doda rywalizacja dwóch najskuteczniejszych zawodniczek obu zespołów. Jedna z liderek gnieźnianek, Malwina Hartman, która obecnie zajmuje fotel liderki klasyfikacji strzelczyń, w ostatnim meczu przeciwko drużynie z Piotrkowa zdobyła 10 bramek, co zdecydowanie pomogło drużynie w wywalczeniu zwycięstwa. Natomiast najskuteczniejsza zawodniczka Kobierek w trzech dotychczasowych spotkań przeciwko ekipie z grodu Lecha zdobyła łącznie 18 trafień. 

Z czterech dotychczasowych rozegranych spotkań w rundzie mistrzowskiej, gnieźnianki wygrały dwa mecze. Podobnie sytuacja ma się w przypadku drużyny z Kobierzyc. Pszczołom udało się pokonać zespoły z Koszalina oraz Piotrkowa, a kobierzyczanki zwyciężyły z zespołami z Koszalina i Lublina.

Nadchodzące spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 18:00. Bilety na ten mecz można zakupić w biurze klubu (od czw. do pt., w godz. 16-19), Sklepie Manekin przy ul. Dąbrówki 23, oraz online. Dodatkowo starcie będzie transmitowane w serwisie emocje.tv.