Pszczoły z drugim zwycięstwem

22 wrz 2023 | Relacja

Wczorajszy wieczór z pewnością gnieźnianki zaliczą do udanych. Wszystko za sprawą drugiej wygranej w ORLEN Superlidze Kobiet.

Starcie ekip z Piotrkowa Trybunalskiego i Gniezna z początku było wyrównane. Do 10 minuty padło tylko 7 bramek (3:4, 9’). Jednak od tego momentu wszystko zaczęło się zmieniać. Bardzo dobra postawa zarówno w obronie, jak i w ataku pozwoliła Żółto-czarnym bardzo szybko wyjść na bezpieczne prowadzenie (4:9, 15’). Gospodynie tego spotkania próbowały stawiać się swoim rywalkom (9:12, 20’), ale zdało się to na nic. Podopieczne Roberta Popka oraz Romana Solarka zakończyły pierwszą połowę z czteropunktowym prowadzeniem (12:16, 30’).

Drugą część spotkania, podobnie jak to było w pierwszej, od celnego rzutu zaczęła Monika Łęgowska (12:17, 32’). Na długi czas gnieźniańki zaczęły spokojnie kontrolować przebieg spotkania, w najlepszym momencie doprowadzając do prowadzenia aż siedmioma punktami. Końcówka była małym przebudzeniem podopiecznych Agaty Cecotki. Szczypiornistki z Piotrkowa Trybunalskiego zniwelowały straty do trzech bramek, jednak już zabrakło czasu, aby powalczyć o zwycięstwo. Ostatecznie starcie w ramach 3. serii ORLEN Superligi Kobiet zakończyło się zwycięstwem Pszczół 27:30.

Ponownie w ekipy z pierwszej stolicy Polski dobrze zaprezentowały się zawodniczki, które dołączyły do drużyny przed tym sezonem. Mowa tutaj o Żanecie Lipok i Aleksandrze Hypce. Do tego po raz kolejny celne podania zaliczyła Justyna Świerżewska, mająca na koncie już 21 asyst. Oprócz trwardej gry w obronie cenne bramki dołożyła także kapitan zespołu, Martyna Matysek, a dzięki 7 trafieniom na tymczasową pozycję lidera w klasyfikacji strzelczyń Superligig wyszła Malwina Hartman. W zespole Piotrcovii natomiast wyróżniały się Joanna Waga czy Joanna Gadzina.

Następne spotkanie, w którym fani Żółto-czarnych będą mogli oglądać swoje ulubienice, odbędzie się 30 września, o godzinie 18:00, w domowej hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Suliga, Sarnecka – Gadzina (5), Waga (5), Królikowska (4), Radushko (3), Sobecka (2), Mokrzka (2), Świerczek (2), Polaskowa (2), Trbovic (1), Martins Schneider (1), Mielewczyk, Grobelna, Szczepanek

MKS URBIS Gniezno: Hypka, Hoffmann – Hartman (7), Lipok (6), Matysek (5), Łęgowska (4), Szczepanik (2), Kuriata (2), Nurska (2), Świerżewska (2), Siwka, Giszczyńska, Chojnacka, Widuch