Pszczoły wyruszają na obóz

24 lip 2023 |

W słowackich Michalovcach, po raz pierwszy w historii klubu poza granicami Polski, gnieźnieńskie Pszczoły rozpoczną jutro obóz szkoleniowy, będący kolejną częścią przygotowań do nadchodzącego sezonu PGNiG Superligi Kobiet. Tydzień wypełniony treningami zwieńczą pierwsze tego lata sparingi. W piątek i sobotę Żółto-czarne rozegrają mecze kontrolne ze słowackimi drużynami, a wracając do Gniezna zahaczą o Lublin, gdzie sprawdzą formę aktualnych Wicemistrzyń Polski.

Obozy treningowe we współczesnym sporcie są integralną częścią okresu przygotowawczego przed nowym sezonem. Nie inaczej jest w gnieźnieńskim ośrodku, ale po raz pierwszy będzie to wyjazd zagraniczny. MKS URBIS Gniezno zameldował się we wschodniej Słowacji, gdzie przez następne kilka dni zawodniczki wraz ze sztabem szkoleniowym będą ciężko pracowały, by już w swoim drugim sezonie w PGNiG Superlidze Kobiet pokazać się z jeszcze lepszej strony.

Podczas sześciodniowego obozu, szczypiornistki będą trenować zarówno w hali, jak i w terenie. Z pewnością nie zabraknie także czasu na, również istotną, integrację zespołu. Na sam koniec obozu szczypiornistki z pierwszej stolicy Polski zmierzą się z Iuventą Michalovce oraz HK Slovan Duslo Sala. Mecze będą świetną okazją do sprawdzenia się na tle wymagającego przeciwnika – słowacka luventa ma na koncie m.in. 12 tytułów mistrza kraju, a Slovan Duslo to chociażby wicemistrzynie swojego kraju w zeszłym sezonie. W drodze powrotnej do Gniezna na Pszczoły będzie czekał jeszcze jeden wymagający przeciwnik: zbudowaną na obozie formę przetestują zawodniczki MKS Funfloor Lublin.