Nowa zawodniczka MKS

15 lut 2024 |

Zbiórki na bezpośrednie wsparcie dzieci walczących z rakiem uruchomiły dziś kluby ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet. W tej wyjątkowej akcji charytatywnej, angażującej społeczność sportową bierze udział także gnieźnieński MKS URBIS. Drużyna i kibice Żółto-czarnych będą wspierali swoją nową „zawodniczkę”, Wielkopolankę Nikolę Horowską.

WESPRZYJ NIKOLĘ W WALCE Z RAKIEM – LINK DO ZBIÓRKI

Mała Nikola w lutym poprzedniego roku trafiła do szpitala w Poznaniu z podejrzeniem zapalenia węzłów chłonnych. Niestety, leczenie antybiotykami nie przyniosło oczekiwanych efektów. Po serii wyczerpujących badań zdiagnozowano u niej chłoniaka limfoblastycznego (rozlanego) typu B. W wyniku konsultacji lekarskich została przeniesiona do specjalistycznej kliniki „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu.

W klinice poddawana jest intensywnej chemioterapii. Pomimo trudności, jakie niesie ze sobą leczenie, dziewczynka stara się zachować uśmiech i czerpać radość z każdej chwili. Przed chorobą Nikola uwielbiała przedszkole, zajęcia taneczne, wycieczki rowerowe i zabawy z rówieśnikami na placu zabaw. Obecnie bardzo tęskni za tymi radosnymi chwilami oraz za swoim rodzeństwem, które czeka na nią w domu.

Rodzina Nikoli stoi przed ogromnym wyzwaniem. Koszty leczenia i dojazdy do kliniki, oddalonej o około 200 kilometrów od domu, stanowią znaczące obciążenie. W tym trudnym czasie Nikola i jej rodzina potrzebują pomocy. Całą społecznością klubu, gnieźnieński MKS włącza się do szukania wsparcia dla Nikoli i jej rodziny. Każda wpłata, mała czy duża, jest niezwykle ważna i może znacząco pomóc w pokryciu kosztów leczenia oraz dojazdów do kliniki.

Nikolę, oraz innych podopiecznych Cancert Fighters można wesprzeć pod na tej stronie.