Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej

22 lut 2024 |

Karty dla obu ekip mierzących się w najbliższą sobotę zostały już rozdane. Wiadomo, że gospodynie – MKS URBIS Gniezno zagrają w grupie mistrzowskiej, a ich nadchodzące rywalki z Jarosławia powalczą o utrzymanie się w lidze w grupie spadkowej.

W tym sezonie obie drużyny miały okazję się ze sobą zmierzyć. Była to wówczas 9. seria ORLEN Superligi Kobiet, a gospodyniami były jarosławianki. Tamto spotkanie z pewnością na długo zapadło w pamięć ówczesnym gospodyniom, ponieważ po wyrównanym meczu, gdzie wszystko wskazywało, że wynik spotkania zostanie rozstrzygnięty w rzutach karnych, ostatecznie z pełnej puli cieszyły się gnieźnianki. Wszystko za sprawą fenomenalnej akcji Nikoli Szczepanik, która w ostatnich sekundach starcia trafiły do siatki ustanawiając wynik 23:24.

Nadchodzące spotkanie już nic nie zmieni w rozstawieniu żadnej z drużyn. Obie ekipy wiedzą już na czym stoją i gdzie zagrają w play-offach. Natomiast ewentualna wygrana drużyny z Jarosławia da im komfort w postaci większej przewagi nad ostatnią ekipą w tabeli. W przypadku zwycięstwa gnieźnianek, pozwoli to im umocnić się na 4. lokacie, oraz utrzymać „kontakt” z czołową trójką ligi.

Zdecydowanymi faworytkami sobotniego starcia z pewnością są podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka. Ich gra doprowadziła ich do miejsca, w którym są obecnie i to już w drugim roku gry na najwyższym stopniu rozgrywkowym w Polsce. Chociaż z pewnością nie mogą liczyć na łatwe spotkanie. Jarosławianki pomimo że nie zdobyły dużej ilości punktów w ostatnich kolejkach, potrafiły postawić się wyżej notowanym rywalkom.

Sobotni mecz zaplanowano na godzinę 18:00, w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie. Bilety na to spotkanie można zakupić w biurze klubu (od wt. do czw., w godz. 16-19), w sklepie „Manekin” przy ul. Dąbrówki 23, oraz online. Dodatkowo transmisję starcia będzie można śledzić w serwisie emocje.tv.