O „szóstkę” z Kobierzycami

28 sty 2024 |

Ciężka przeprawa czeka na gnieźnianki podczas najbliższego meczu ligowego. Do pierwszej stolicy Polski przyjadą zawodniczki z Kobierzyc, które aktualnie zajmują 3. miejsce w tabeli. Ewentualna wygrana Żółto-czarnych zapewni im udział w grupie mistrzowskiej ORLEN Superligi Kobiet.

Pierwsze starcie obu ekip odbyło się na początku października. Wtedy to gnieźnianki wybrały się do Kobierzyc. Początek spotkania mógł wyglądać obiecująco dla podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka. Pszczoły trzymały się blisko swoich rywalek, tracąc tylko jedną bramkę (9:8, 12’). Jednak do końca pierwszej połowy, ówczesne gospodynie zdołały zdobyć pięciobramkową przewagę (19:14, 30’). Druga część spotkania przebiegała pod dyktando „Kobierek”. Te, w najlepszym momencie miały ośmiobramkowe prowadzenie (28:20, 47’). Gnieźnianki próbowały jeszcze gonić wynik, lecz to gospodynie triumfowały 32:27.

Tym razem nadchodzący mecz może mieć inny przebieg. Gnieźnianki prezentują się w tym sezonie z bardzo dobrej strony. Pokazuje to chociażby ostatnie spotkanie z MKS FunFloor Lublin, gdy to Żółto-czarne przegrywały sześcioma bramkami, a ostatecznie zdołały jeszcze urwać jeden punkt, murowanym faworytkom. Natomiast podopieczne Marcina Palicy z pewnością nie będą chciały pozwolić sobie na stratę punktów w Gnieźnie. Podczas tegorocznych rozgrywek przegrały tylko dwa razy, i to z dwoma pierwszymi drużynami w tabeli.

Środowe spotkanie zapowiada się zatem obiecująco. Żadna z drużyn na pewno nie będzie odpuszczać, a kibice zebrani w hali będą mogli oglądać świetne widowisko. Gnieźnianki będą walczyć o zapewnienie sobie miejsce w czołowej „szóstce”, jeszcze przed końcem rundy zasadniczej. Jednak zawodniczki z Kobierzyc wiedzą, że jeśli chcą powalczyć o coś więcej niż 3. miejsce, nie mogą pozwolić sobie na wpadkę.

Mecz zaplanowano na środę, 31 stycznia, o godz. 18:00, w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie. Bilety można nabyć online, w biurze klubu (czynne, od wt. do czw. w godz. 16-19), oraz sklepie „Manekin” mieszczącym się przy ul. Dąbrowskiego 23 w Gnieźnie. Ponadto przewidziano transmisję spotkania na antenie Polsat Sport Extra. Początek transmisji o godz. 17:50.