Nowy zespół prasowy MKS

6 lip 2023 |

Reorganizacja struktur odpowiedzialnych za komunikację i współpracę z mediami została kolejnym krokiem, poczynionym przez władze gnieźnieńskiego klubu piłki ręcznej w ramach przygotowań do drugiego sezonu w PGNiG Superlidze. Pracą zespołu prasowego MKS kierować będzie nowy koordynator, a Zarząd i drużynę w kontaktach z mediami będzie reprezentował Rzecznik Prasowy.

Od kilku lat jednym z elementów rozwoju klubu, oprócz progresu w szkoleniu i wynikach pierwszej drużyny, jest także postęp na polu organizacyjnym i marketingowym. Z sezonu na sezon coraz silniejsza jest obecność MKS w mediach społecznościowych (3. miejsce pośród polskich klubów piłki ręcznej kobiet na Facebooku i Instagramie), a kolejnym ważnym krokiem dla profesjonalizacji klubowej komunikacji było uruchomienie nowej strony internetowej klubu w lutym bieżącego roku.

Chcąc kontynuować postępy w tym zakresie, włodarze Żółto-czarnych podjęli decyzję o reorganizacji zespołu prasowego. - Nie jest to bynajmniej rewolucja, a raczej ewolucja – mówi prezes klubu, Arkadiusz Koronka – Większość tej ekipy, w mniejszym lub większym zakresie, współpracuje z nami już od dłuższego czasu. Ostatni sezon był dla nas przetarciem szlaków w Superlidze nie tylko pod względem sportowym, ale i organizacyjnym. Pokazał, że mimo iż nie było źle, pewne szczegóły codziennej komunikacji klubu można jeszcze usprawnić. Dlatego zaprosiliśmy do jeszcze szerszej współpracy niż w poprzednim sezonie Damazego, który już oficjalnie z ramienia klubu koordynować będzie pracę całego teamu medialnego, a także doskonale znanego gnieźnieńskim kibicom Grzegorza, który oprócz funkcji spikera będzie odpowiedzialny za kontakt z lokalnymi i regionalnymi mediami - komentuje działacz.

Nowy Koordynator Zespołu Prasowego MKS, Damazy Gandurski prowadzi agencję kreatywną Off Book, i w sezonie 2022/23 pełnił rolę klubowego fotografa, realizując dla klubu przedsezonową sesję zdjęciową oraz fotorelacje z większości ligowych meczów Pszczół. W imieniu klubu koordynowoał także wdrożenie nowej strony internetowej MKS. W przeszłości pracował między innymi dla Miejskiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miejskiego, jako koordynator Królewskiego Festiwalu Artystycznego 2019-21, czy członek zespołu realizującego Trakt Królewski w Gnieźnie. W latach 2011-2014 pełnił także funkcje Rzecznika Prasowego i Koordynatora działu PR w Starcie Gniezno. Jest absolwentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej poznańskiego UAM; od dwóch lat prowadzi zajęcia z przedmiotu „Targi i eventy” w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej „Milenium”.

We współpracy z Damazym Gandurskim, funkcję pierwszego w historii MKS PR Gniezno Rzecznika Prasowego objął Grzegorz Buczkowski, jako spiker meczowy znany nie tylko kibicom piłki ręcznej. W swoim bogatym, sportowym „CV” ma współpracę z większością gnieźnieńskich klubów sportowych. Oprócz szczypiorniaka, wymienić trzeba tu chociażby obie drużyny hokeja na trawie, koszykarski MKK oraz żużlowy Start, gdzie z mikrofonem pracuje już od 14 lat. W latach 2008-2011 i 2014-15 pełnił także funkcję Rzecznika Prasowego Czerwono-czarnych. Od sezonu 2023 został spikerem meczów żużlowej Ekstraligi w Gorzowie Wielkopolskim. Doświadczenie w pracy z mikrofonem z powodzeniem wykorzystuje także w innych dziedzinach. Jako konferansjer prowadził niezliczoną ilość eventów: gal biznesowych, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych – w ostatnich latach, m.in. jako pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury.

Zespół prasowy MKS, na co dzień zajmujący się redakcją treści na klubowe profile społecznościowe oraz stronę internetową będą współtworzyli młodzi współpracownicy: Joanna Pałczyńska, Oskar Banaszak i Szymon Ławecki oraz nowa postać w klubie, Vanessa Franczak.

W związku z utworzeniem nowej struktury, przedstawiciele mediów we wszelkich sprawach związanych z klubem i drużyną Miejskiego Klubu Sportowego Piłki Ręcznej mogą kontaktować się już pod nowym adresem media@mks-gniezno.pl oraz numerem telefonu Rzecznika Prasowego: 603546567