MKS URBIS - KPR Gminy: dwugłos trenerski

30 sty 2024 |

Spotkanie pomiędzy ekipami z Gniezna i Kobierzyc odbędzie się już jutro. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem o zabranie głosu poproszeni zostali trenerzy obu drużyn.

Robert Popek (trener MKS URBIS): Spotkanie z Kobierzycami nie będzie należało do łatwych. Przyjeżdża do nas trzecia siła ligi, z aspiracjami włączenia się  do walki z zespołami Lubina i Lublina o tytuł mistrzowski. Zespół z Kobierzyc prezentuje się z bardzo dobrej strony już od paru ładnych sezonów [w ostatnich 4 latach zdobywał 3 brązowe i 1 srebrny medal]. Jest to zespół bardzo dobrze zbalansowany, posiadający szeroką kadrę. Żeby pokonać popularne „Kobierki” musimy zagrać agresywnie w obronie i konsekwentnie w ataku. Mamy swoje założenia i plan na ten mecz. Jeżeli uda nam się go zrealizować to szykuje się nam kolejne fajne spotkanie.  Nie jesteśmy faworytami, ale spróbujemy zawalczyć o pełną pulę w tym meczu.

Marcin Palica (trener KPR Gminy): Będzie to dla nas bardzo ciężki wyjazdowy mecz i wiemy jak ważny dla obu drużyn. Musimy być skoncentrowani w każdym elemencie gry, ponieważ o wyniku zadecydują szczegóły. Oczywiście dotychczasowe wyniki nas cieszą, co sprawia, że jest świetna atmosfera w drużynie, a to bardzo dużo. Trzeba pamiętać, że to dopiero druga runda rozgrywek i do mety daleko. Kluczem do sukcesu jest owczywiście walka przez 60. minut, oraz fakt, że omijają nas poważne kontuzje.