MKS PR wygrał 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych!

2 maj 2021 |

Juniorki młodsze MKS-u PR Gniezno świetnie zaprezentowały się podczas turnieju 1/16 finału mistrzostw Polski w Szczecinie. Wygrały trzy mecze, co pozwoliło im na zajęcie pierwszego miejsca w trzydniowych zmaganiach. W ostatnim spotkaniu gnieźniankom mocno postawiły się gospodynie imprezy – MKS Kusy Szczecin.

Juniorki młodsze MKS-u PR Gniezno świetnie zaprezentowały się podczas turnieju 1/16 finału mistrzostw Polski w Szczecinie. Wygrały trzy mecze, co pozwoliło im na zajęcie pierwszego miejsca w trzydniowych zmaganiach. W ostatnim spotkaniu gnieźniankom mocno postawiły się gospodynie imprezy – MKS Kusy Szczecin.

Gnieźnianki od początku spotkania przeważały. Pierwszy kwadrans to istna dominacja naszego zespołu. Po szesnastu minutach juniorki MKS PR prowadziły aż 10:2. Już wtedy było jasne, że przeciwniczki musiałyby się wspiąć na wyżyny, by odrobić tak duże straty. MKS Kusy Szczecin od początku meczu miał problemy z zatrzymaniem ofensywy rywalek, a bramce ekipy z Gniezna ponownie świetnie spisywała się Antonina Cieślak. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 16:7.

W drugiej partii gnieźnieńskie piłkarki ręczne podwyższyły przewagę i ostatecznie zwyciężyły 34:20. Najwięcej bramek dla MKS-u PR Gniezno rzuciła Julia Nowak, autorka 7 trafień. Zwycięstwo w starciu ze szczeciniankami sprawiło, że gnieźnianki wygrały cały turniej.

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – A. Stręk, Draheim (4), Łachowska (3), Nowak (7), Schlabs (5), Wabińska (3), K. Stręk, Brząkała (1), Piotrowska (bez wyjścia), Śmigowska (1), Szymańska (5), Musiał (1), Tanaś (3), Skoczeń (1).

Fot. wCzarnymObiektywie