MKS PR URBIS Gniezno po raz kolejny niepokonany! (relacja)

14 lis 2021 |

Rozpędzony MKS PR URBIS Gniezno nie zamierza się zatrzymywać. W sobotę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka po emocjonującym spotkaniu pokonały KS Kościerzyna 37:25.

Rozpędzony MKS PR URBIS Gniezno nie zamierza się zatrzymywać. W sobotę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka po emocjonującym spotkaniu pokonały KS Kościerzyna 37:25.

Najwięcej bramek dla zespołu z Pierwszej Stolicy Polski rzuciła Magdalena Nurska – 10, której pierwsza bramka otworzyła mecz w ramach 7. kolejki I ligi kobiet. Kościerzynianki momentalnie odpowiedziały i  przez pierwszy kwadrans gry licznie zgromadzeni tego dnia na hali im. Mieczysława Łopatki kibice byli świadkami bardzo wyrównanego widowiska (7:6).  W drugiej odsłonie pierwszej połowy do głosu bardziej zdecydowanie doszły gnieźnianki, które dzięki skutecznej tego dnia Nurskiej (pięć bramek w przeciągu 15′ gry) i Kaczmarek zbudowany dość bezpieczną przewagę. Nie oddały jej już do samego końca. Przed przerwą “Pszczółki” wypracowały sześciobramkową zaliczkę i schodziły do szatni w zdecydowanie lepszych nastrojach (19:13).

W drugiej partii KS Kościerzyna spisywała się jeszcze słabiej, jakby z tej drużyny uszło powietrze. Jedno trafienie wrzucone do bramki bronionej przez fenomenalną Darię Koniecznej przez 12′ gry świadczy o totalnej niemocy przyjezdnych. Jedyny zryw rywalek nastąpił w 42 minucie gry, kiedy to przez dwie minuty padł zanotowaliśmy 0:4 na korzyść Kościerzyny, która zdołała zmniejszyć straty do ośmiu bramek. Ostatecznie, mimo osłabienia w postaci braku Moniki Łęgowskiej, która zmaga się z urazem kolana, gnieźnianki pokonały przeciwniczki 37:25.

MKS PR URBIS Gniezno – KS Kościerzyna 37:25 (19:13) 

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann,Konieczna – Kasprowiak (2), Siwka (1), Sawicka (4), Giszczyńska (4), Chojnacka (2), Tanaś, Kuriata (1), Kaczmarek (7), Nurska (10), Matysek (4), Świerżewska (2), Łęgowska.

KS Kościerzyna: Grzywa, Bielak, Ostrowska – Kupc, Pankowska (1), Zawalich (8), Gędłek, Szynkaruk, Stryś, Jagiełło (1), Naumaczyk (3), Żmijewska (6), Gajewska (1), Cieślak (2), Kubiak, Świerżewska (3).