MKS i Rodzinny Relaks w Lesie

8 paź 2023 |

Zawodniczki z pierwszej stolicy Polski nie raz pokazały, że aktywnie włączają w lokalne akcje. Nie inaczej jest tym razem. Pszczoły wezmą udział w wydarzeniu „Rodzinny Relaks w Lesie”.

Wydarzenie to ma na celu promocję zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną w lesie. Organizatorzy pragnąc dotrzeć do jak największej ilości osób zaangażowali lokalnych sportowców, w tym także szczypiornistki z MKS URBIS Gniezno. Wszystko ma charakter międzypokoleniowy i jest skierowane do całych rodzin. 

Podczas jednego dnia zaplanowane są zajęcia z jogi, nordic walkingu, slow joggingu, ćwiczenia oddechowe oraz spacer na orientację w terenie z ćwiczeniami. Nie zabrakło także miejsca na edukację ekologiczną dla najmłodszych. Zostaną przeprowadzone również sesje terapeutyczne: „trening uważności dla dzieci” – celowe, uważne obcowanie z naturą jak i „warsztaty z medytacji dla dorosłych”. 

Wydarzenie to poprzedzi cykl postów informujących uczestników o dobroczynnej roli lasów w zwalczaniu stresu i depresji. Przeprowadzone również zostaną dwie audycję na antenach „Radia Plus”, „Wasze Radio” i „Radio Poznań”. W nich będzie można znaleźć informacje na temat formach aktywności, które zostaną przeprowadzone. 

„Rodzinny Relaks w Lesie” to okazja do wspólnego spędzenia czasu na łonie natury. Biegi, sesje jogi i zajęcia terapeutyczne umożliwią rodzinom odprężenia, a także budowanie więzi. Event jest idealną okazją, by czerpać korzyści z natury, odkrywać spokój i harmonię wśród drzew oraz relaksować się razem z najbliższymi. Wydarzenie jest okazją do pielęgnowania świadomości ekologicznej oraz docenienia roli lasów w życiu codziennym. 

Warto dodać, że podczas aktywności organizatorzy przewidzieli relację „na żywo”.

Plan aktywności:
Trening uważności (2 tury, po 40 min.)
1 grupa: 10:10 – 10:50,
2 grupa: 11:00 – 11:40,

Slow jogging (start 11:00)

Bieg terenowy: start 12:00, zakończenie max. 14:00

Partnerem wydarzenia są Lasy Państwowe