Mistrzynie ponownie górą

8 трав. 2024 | Relacja

W przedostatnim, wyjazdowym spotkaniu w sezonie 2023/24 gnieźnieńskie Pszczoły musiały uznać wyższość Mistrzyń Polski. Pomimo wszelkich starań podopiecznych Roberta Popka, Miedziowe zwyciężyły 32:23.

KGHM MKS Zagłębie zaczęło od prowadzenia 2:0, ale kilka minut później przyjezdne odrobiły straty. Kolejne fragmenty spotkania to przewaga mistrzyń i zdobywczyń Pucharu Polski, które zdobyły kilka bramek z rzędu. Skuteczna gra w ataku i udana w defensywie sprawiły, że po kwadransie było 10:6 dla Miedziowych. W tym czasie aż cztery bramki na swoje konto zapisała skrzydłowa Daria Michalak. Z biegiem czasu Gniezno zmniejszyło dystans do dwóch trafień – 13:11, ale końcówka pierwszej połowy lubinianki ponownie powiększyły swoją przewagę. KGHM MKS Zagłębie zanotowało znakomitą serię i do przerwy wygrywało 18:12.

Druga połowa zaczęła się od udanych akcji w defensywie po obu stronach, ale to znów Miedziowe były skuteczniejsze. Mistrzynie Polski nakręcały się z każdą kolejną akcją i powiększyły jeszcze swoje prowadzenie, które zbliżało się do dziesięciu trafień. Lubinianki kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń i pewnie zmierzały po kolejny komplet punktów.

KGHM Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Zima - Michalak (8), Promis (5), Przywara (5), Machado Matieli (5) ,Grzyb (2), Zych (2), Pankowska (1), Drabik (1), Szarkowa (1), Bujnochowa (1), Jureńczyk (1), Górna, Milarczyk, Milojević

MKS URBIS Gniezno: Hoffmann, Konieczna, Hypka - Lipok (6), Hartman (4), Łęgowska (4), Bartkowiak (3), Szczepanik (2), Nurska (2), Siwka (1), Kuriata (1), Giszczyńska, Chojnacka, Widuch