Mistrzynie Polski górą

8 lis 2023 | Relacja

Bez niespodzianki odbyło się spotkanie pomiędzy zespołami z Gniezna i Lubina. Mimo rotowania składem przez trenera Roberta Popka, Żółto-czarne potrafiły postawić się wyżej notowanym rywalkom, szczególnie w początkowej fazie meczu.

Worek z bramkami otworzył się w już w pierwszej minucie za sprawą celnego rzutu Malwiny Hartman. Gospodynie długo nie czekały z odpowiedzią, bo już po niespełna minucie rzut karny wykorzystała Karina Bujnochova. Pierwsze dziesięć minut było bardzo zacięte. W nich padło zaledwie sześć bramek, a na tablicy wyników widniał remis po trzy. Taki stan rzeczy utrzymywał się do około dwudziestej minuty (6:5, 19'). Dopiero po niej lubinianki zaczęły zdobywać większą przewagę, która po trzydziestu minutach sięgała sześciu punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:8 dla gospodyń.

Drugą część tego meczu rozpoczęła się od zdobycia bramki przez Karolinę Kochaniak-Salę (15:8, 32'). Później gnieźnianki, dzięki dobrej postawy w bramce Darii Koniecznej zdołały odrobić część strat (15:11, 38'), lecz Miedziowe szybko odpowiedziały i wróciły do stanu rzeczy sprzed kilku minut (18:11, 42'). Od tego momentu obie drużyny grały na równi. Gdy jedna z nich rzuciła bramkę, druga od razu odpowiadała. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się na korzyść drużyny Mistrzyń Polski, wynikiem 27:20.

Dobrze zaprezentowała się powracająca po długiej kontuzji Daria Konieczna. Wychowanka ekipy z Gniezna zakończyła mecz z 33% skuteczności w bramce. Równie dobrze pomiędzy słupkami zaprezentowała się Monika Maliczkiwiewicz. Ona natomiast miała 43% skuteczności. Natomiast w ataku wśród gnieźnianek najlepiej spisywały się Monika Łęgowska (6) oraz Malwina Hartman (5), a u Miedziowych były to Patricia Matieli (5) i Karolina Kochaniak-Sala (4).

KGHM Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz (9/21), Zima (2/10) - Machado-Matieli (5), Kochaniak Sala (4), Górna (3), Promis (2), Pankowska (2), Grzyb (2), Zych (2), Michalak (2), Bujnochova (2), Drabik (1), Jureńczyk (1), Milojević (1), Przywara, Szarkova,

MKS URBIS Gniezno: Konieczna (6/18), Hoffman (3/17), Hypka - Łęgowska (6), Hartman (5), Kuriata (3), Siwka (2), Nurska (2), Giszczyńska (1), Świerżewska (1), Chojnacka, Szczepanik, Widuch, Lipok