Mikołajkowe zwycięstwo MKS PR URBIS Gniezno nad Jutrzenką Płock! (relacja)

7 gru 2020 |

W mikołajkową niedzielę drużyna MKS-u PR URBIS Gniezno pokonała we własnej hali MMKS Jutrzenkę Płock 31:26. Dzięki temu triumfowi podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka mają tylko punkt straty do podium przy mniejszej ilości rozegranych spotkań od pozostałych drużyn. Obecnie są czwartą siłą I ligi gr. A.

Wynik spotkania już w pierwszej minucie otworzyła Agnieszka Jałoszewska, a minutę później jej koleżanka z drużyny Aleksandra Stasiak podwyższyła wynik na 0:2. Gnieźnianki próbowały odpowiadać Jutrzence kolejnymi trafieniami, ale na prowadzenie wysforowały się dopiero w 14 minucie gry za sprawą czterech rzuconych bramek z rzędu. Riposta płocczanek nie nastąpiła. Przyjezdne rzuciły tylko cztery bramki przez pozostały kwadrans gry. Wspaniała seria Moniki Łęgowskiej (trzy skuteczne rzuty między bramkę rywalek w krótkim czasie 3 minut) w końcówce sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 15:11.

Wejście w mecz ekipa z Płocka miała zatem mocne, ale później w tym zespole nastąpiło zacięcie. Płocczanki musiały szukać szans na odrabianie strat. Po przerwie zaczęły zmniejszyć dystans do gnieźnieńskich piłkarek ręcznych. Rozpoczęła się zacięta wymiana ciosów i gry bramka za bramkę. W 41. minucie trzy trafienia z rzędu zdobyły przyjezdne – Marta Wojciechowska, Natalia Maruszewska i Agnieszka Jałoszyńska. Gnieźnianki straciły swoją kilku bramkową przewagę, zachowując minimalne prowadzenie. Nastał okres wyrównanej gry. Tak sytuacja wyglądała do 56 minuty gry spotkania. W końcówce gospodynie za sprawą Marty Giszczyńskiej przypieczętowały zwycięstwo nad trzecią drużyną w lidze. Ostatecznie Jutrzenka musiała uznać wyższość gnieźnianek, które zwyciężyły 31:26, dzięki fantastycznej grze wspomnianych już – Łęgowskiej i Giszczyńskiej, które we dwie zdobyły razem 21 bramek!

Kolejne ligowe spotkanie, ostatnie w tym roku, MKS PR URBIS Gniezno rozegra w środę (9 grudnia). Wówczas na wyjeździe zmierzy się o godzinie 18:00 z SMS ZPRP II Płock.

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Konieczna – Kasprowiak (1), Niedzielska (1), Siwka (1), Giszczyńska (10), Tanaś, Chojnacka (1), Dolacińska, Bigoszewska-Jackowiak (1), Różewska, Rachela, Kaczmarek (2), Matysek (3), Łęgowska (11).