Młodziczki MKS PR Gniezno powróciły na zwycięską ścieżkę

25 lut 2022 |

MKS PR Gniezno pokonał na wyjeździe 32-31 APR Gladiator Oborniki po emocjonującej końcówce meczu w ramach dwunastej kolejki Wielkopolskiej Ligi Młodziczek.

MKS PR Gniezno pokonał na wyjeździe 32-31 APR Gladiator Oborniki po emocjonującej końcówce meczu w ramach dwunastej kolejki Wielkopolskiej Ligi Młodziczek.

Wynik spotkania otworzyła już w pierwszej akcji Maria Dominiak, ale szybko odpowiedź gospodyń sprawiła, że w 3′ gry wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Gnieźnianki nie potrafiły rozpracować obrony oborniczanek i po kwadransie gry miały traciły cztery bramki (13:9). Przebudzenie nastąpiło w 22′ gry. Gnieźnianki zaczęły odrabiać straty tak skutecznie, że premierowa część meczu zakończyła podziałem punktów (17:17.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie odpuszczała, ale minimalna przewaga była po stronie gnieźnianek (21:22 w 33′). Do 44′ gry spotkanie układało się po myśli gnieźnianek, które wypracowały czteropunktowe prowadzenie. W końcówce mechanizm zaciął się i gospodynie dość szybko zniwelowały straty (29:29 w 45′). Pomimo szaleńczej pogoni ze strony oborniczanek podopieczne trenerki Martyny Bigoszewskiej-Jackowiak nie poddały się. Spora w tym zasługa skutecznej Kornelii Lubińskiej, której skuteczne akcje ponownie wyprowadziły MKS PR Gniezno na prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednopunktowym zwycięstwem przyjezdnych 32:31. Przypomnijmy, że taki sam bilans punktowy zanotowaliśmy w spotkaniu w Gnieźnie. Wtedy również Gnieźnianki wygrały ten pojedynek jednym “oczkiem” 26:25.

APR Gladiator Oborniki – MKS PR Gniezno 31:32 (17:17)

MKS PR Gniezno: Balcerzak – Gronowska, Moszczyńska, Hyża (4), Kościańska (2), Jakubowska, Hyża, Gozdowska (2), Lubińska (14), Redzik (1), Kowalska (1), Nowak, Śmigowska, Jendraszak (5), Skupiewska (1), Dominiak (2).

Najwięcej bramek dla APR Gladiator Oborniki: Bogacz (13).