Młoda krew w pierwszym zespole!

7 lip 2021 |

Do pierwszego zespołu MKS PR URBIS Gniezno sukcesywnie włączane są młode wychowanki naszego klubu. W kadrze na zbliżający się sezon także nie zabrakło “młodej krwi”. 
Agata Alwin w ubiegłym sezonie zaliczyła swój pierwszoligowy debiut, natomiast Antonina Cieślak i Maja Schabs to zawodniczki, które będą podnosić swoje umiejętności i już w niedalekiej przyszłości będą stanowić o sile pierwszego zespołu.
Agata Alwin to osiemnastoletnia rozgrywająca, która ma za sobą regularne występy na drugoligowym froncie. W poprzednim sezonie udało jej się zadebiutować w pierwszym składzie i zapisać swoją pierwszą bramkę przy nazwisku. – “Od wielu lat gram w ręczną. Zawsze zostawiam kawał serducha na boisku i walczę do końca. Wyznaczam sobie nowe cele kierując się ambicją i determinacją. Jestem bardzo podekscytowana, że mogę wspomóc nie tylko II ligę, ale również I i za to dziękuję Trenerom!”
Z kolei Maja Schlabs to szesnastolatka oburęczna, mająca 178 cm wzrostu rozgrywająca, z regularnością powoływana do kadry narodowej to przyszłość naszej żółto-czarnej drużyny. – “Cieszę się, że mogę dołączyć do tej drużyny. Jest to dla mnie duże wyróżnienie, i ogromny krok w rozwoju. Jestem bardzo wdzięczna za tę szansę”.
Antonina Cieślak  to młoda, utalentowana bramkarka, która z powodu wieku nie mogła brać udział w drugoligowych spotkań KaPi Meble MKS PR II, ale to co zaprezentowała na arenie krajowej w zmaganiach młodzieżowych, sprawia, że szturmem wchodzi do pierwszej drużyny żółto-czarnych. Regularnie powoływana na specjalistyczne konsultacje brakarskie, a także do kadry wojewódzkiej – “Jestem bardzo szczęśliwa, że jako tak młoda zawodniczka mam możliwość rozwoju w pierwszym zespole MKS PR Gniezno. Myślę, że to będzie dla mnie niesamowita przygoda oraz wielka szansa na dalsze kształtowanie siebie jako zawodniczki i nie tylko.
Serce mocniej bije jak pomyślę, że będę miała okazję ‘nadgryźć’ poważniejszej piłki ręcznej, ponieważ bardzo o tym marzyłam. Jestem wdzięczna trenerom, a z mojej strony mogę obiecać zaangażowanie i ciężką pracę”.