Lubicz zdobyty! MKS PR URBIS z awansem do kolejnej rundy (relacja)

11 lis 2020 |

MKS PR URBIS Gniezno odniosło pierwsze zwycięstwo w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. W środę podopieczne sztabu szkoleniowego Popek – Solarek – Pudelewicz pokonały na wyjeździe GUKS Drwęca Lubicz 31-21.

Gnieźnianki bez większych problemów awansowały do drugiej rundy eliminacyjnej Pucharu Polski, która została zaplanowana na 25 listopada. Lubiczanki, na co dzień występujące w II lidze,  od pierwszych minut nie potrafiły przejąć kontroli nad spotkaniem, tracąc 4-5 bramki. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 11:16.

Kompletną niemoc gospodynie pokazały w  końcówce, kiedy to zespół z pierwszej stolicy Polski rzucił aż 9 goli, tracąc zaledwie 3. Ogromna w tym zasługa Martyny Dolacińskiej, która koncertowo zdobyła ich aż 6 w tej części spotkania.

W oczekiwaniu na kolejną rundę w ramach pucharowych zmagań, MKS PR URBIS Gniezno po dłuższej przerwie wraca do ligowego grania. Już w tą sobotę czeka nas derbowe starcie w Poznaniu z tamtejszym Innline AZS, natomiast tydzień później mecz na własnej hali z MTS Kwidzyń.

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Konieczna – Kasprowiak (5), Niedzielska, Siwka (1), Sawicka (2), Giszczyńska (2), Chojnacka (2), Dolacińska (7), Bigoszewska-Jackowiak (3), Różewska, Rachela, Matysek (5), Łęgowska (4).