KPR Gminy – MKS URBIS: dwugłos trenerski

7 paź 2023 |

Przed dzisiejszym spotkaniem, w którym zmierzą się drużyny z Gniezna oraz Kobierzyc, trenerzy obu ekip zostali poproszeni o zabranie głosu.

Robert Popek (trener MKS URBIS):

- Zdajemy sobie sprawę, że drużyna z Kobierzyc jest bardzo silnym rywalem. To aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski. W obecnym sezonie mimo zmian kadrowych i trenera należą do drużyn niepokonanych. Jest to drużyna, która kolejny sezon będzie walczyć o pozycję medalową na koniec sezonu. Chociaż ostatnie spotkanie nie poszło po naszej myśli, chcemy się odkuć i wrócić na zwycięska ścieżkę. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby z Kobierzyc wrócić z punktami, lecz zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe. Boisko wszystko zweryfikuje i wygra ten lepszy.

Marcin Palica (trener KPR Gminy):

- Oczywiście, że mamy na ochotę na zwycięstwo w tym meczu, ale tę samą ochotę będzie miała drużyna z Gniezna. Zespół na pewno przyjeździe do nas podbudowany dobrym występem z MKS-em FunFloor Lublin. Spotkają się dwie bardzo waleczne drużyny, grające mocno w obronie. O wyniku zadecyduje dyspozycja dnia.

Każda drużyna, która pojedzie do Jarosławia, będzie miała ciężko, o czym przekonał się zespół z Piotrkowa. My mamy ten mecz za sobą i zdobyliśmy trzy punkty, co bardzo nas cieszy. O zwycięstwie zadecydowało większe doświadczenie moich zawodniczek oraz dłuższa ławka rezerwowych.