Kolejne wysokie zwycięstwo MKS PR URBIS Gniezno (relacja)

17 paź 2021 |

MKS PR URBIS Gniezno rozgromił MTS Kwidzyn 47:20. To trzecie zwycięstwo gnieźnianek w trwającym sezonie.

MKS PR URBIS Gniezno rozgromił MTS Kwidzyn 47:20. To trzecie zwycięstwo gnieźnianek w trwającym sezonie.

Spotkanie MKS-u z MTS-em było starciem drużyn o innych potencjałach kadrowych i ambicjach sportowych. Różnica klas była widoczna już od pierwszych sekund meczu. Przyjezdne nie miały żadnego pomysłu na zdobywanie bramek. Pierwsze trafienie z akcji zanotowały dopiero w 12 minucie. Dobra gra w defensywie, podparta udanymi interwencjami skrzydłowych sprawiły, że inicjatywa należała do żółto-czarnych. Do przerwy mieliśmy 22-10.

Nieco więcej emocji zaczęło się po przerwie, gdy przez pierwsze 10 minut, obie ekipy rzuciły po 8 goli. W 48` gnieźnianki postawiły mur w obronie, w ataku wykorzystywały nadarzające się okazje, a bezbłędna w bramce była Daria Konieczna. Wszystko to sprawiło, że w ostatnich 11` spotkania kwidzynianki nie zdobyły ani jednej bramki! Niestety, na pozytywnym nastroju gospodyń, sztabu trenerskiego i kibiców pojawiła się rysa. W ostatniej akcji meczu, Maja Schlabs, chcąc zdobyć bramkę upadła na prawe kolano. Młoda skrzydłowa została zniesiona z boiska i udała się na gnieźnieński SOR w celu dalszej diagnostyki.

MKS PR URBIS Gniezno – MTS Kwidzyn 47-20 (22-10)

MPR URBIS Gniezno:
Hoffmann, Konieczna – Kasprowiak (6), Siwka (6), Sawicka (2), Giszczyńska (3), Chojnacka (2), Wabińska, Schlabs, Tanaś, Kuriata (5), Kaczmarek (8), Nurska (5), Matysek (1), Świerżewska (4), Łęgowska (5).

MTS Kwidzyn: Niemyt – Milewska (2), Dębek (2), Trzaska (2), Szostak (3), Boryń (1), Drewnik, Peplińska, Domka (2), Jeżowska (5), Karłowska, Grzona (1), Jeżowska (2).