Katarzyna Cygan w MKS URBIS!

24 maj 2024 |

Świeżo upieczona Wicemistrzyni Polski dołącza do Pszczół z pierwszej stolicy Polski. To drugi transfer Żółto-czarnych przed sezonem 2024/25.

Swoją karierę Katarzyna Cygan zaczynała jako wychowanka MKS Karczew. Następnie przez cztery lata (2015-2019) rozwijała swoje umiejętności w SMS ZPRP Płock. W sezonie 2019/20 przeniosła się do EKS Start Elbląg, gdzie grała przez trzy sezony. W 2022 roku dołączyła do KPR Gminy Kobierzyce, z którym osiągnęła największe krajowe sukcesy: brązowy medal w sezonie 2022/23 oraz srebrny medal w sezonie 2023/24. Cygan ma również doświadczenie na arenie międzynarodowej, na poziomie juniorskim zdobywając srebrny medal w EHF W19 Championship dywizji B w 2019 roku.

„Wybrałam Gniezno bo chciałabym coś zmienić, a to bardzo dobry, młody zespół, który cały czas się rozwija. Z sezonu na sezon dziewczyny grają coraz lepiej. Myślę, że od nowego sezonu możemy powalczyć o jeszcze lepszy wynik niż 4. miejsce” – mówi najnowszy nabytek gnieźnieńskich Pszczół.

 

Prezes MKS PR Gniezno, Arkadiusz Koronka, także skomentował nowy transfer: „Pozyskanie Kasi Cygan to dla nas kolejny krok w kierunku zbudowania drużyny, która będzie w stanie rywalizować na jeszcze wyższym poziomie. Katarzyna to zawodniczka z sp orym już doświadczeniem i umiejętnościami, które z pewnością wzmocnią nasz zespół. Wierzymy, że jej obecność na boisku przyniesie nam wiele korzyści”.

Katarzyna Cygan dołącza do drużyny przed sezonem 2024/25, w którym MKS URBIS Gniezno chce dalej zmniejszać dystans do czołowej trójki ORLEN Superligi Kobiet. Wcześniej do zespołu dołączyła Nikola Głębocka, a swoje umowy przedłużyły już kluczowe zawodniczki, Malwina Hartman, Magdalena Nurska, Monika Łęgowska, Oliwia Kuriata, Martyna Matysek, Daria Konieczna i Żaneta Lipok. Ważne kontrakty posiadają m.in. Aleksandra Hypka, Justyna Świerżewska i Nikola Szczepanik.