Juniorki młodsze MKS PR Gniezno powalczą o brąz Mistrzostw Polski

18 cze 2021 |

Spory niedosyt pozostaje po pierwszym meczu MKS-u PR Gniezno w Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Podopieczne trenera Roberta Popka nie zagrają w wielkim finale. W piątek, 18 czerwca gnieźnianki przegrały ze Zgodą Ruda Śląska 26-22. Na pocieszenie pozostaje im walka o brąz.

Mecz od początku był wyrównany, choć pierwsze pięć minut pozwalało mieć nadzieję na to że gnieźnianki z łatwością poradzą sobie z rywalkami z Rudej Śląska (4-1). Kolejne minuty spotkania to coraz lepsza gra przyjezdnych, które w 15 minucie prowadziła już 6:4. MKS-owi PR czasem brakowało szczęścia, a czasem skuteczności. Zdarzały się rzuty w słupki czy poprzeczkę oraz niewykorzystane dogodne sytuacje. Do przerwy Zgoda prowadziła 14:8.

W drugiej połowie gnieźnieńskie szczypiornistki nie zdołały odwrócić losów tego starcia. W 39 minucie rudzianki prowadziły już 18:10. W trakcie decydującej odsłony żółto-czarnym udawało się zmniejszać straty do czterech bramek, ale nic więcej. Finalnie po końcowej syrenie triumf świętowały reprezentantki KS Zgoda Ruda Śląska, które pokonały zespół prowadzony przez trenera Roberta Popka 26:22 i to rudzianki zagrają z Varsovią Warszawa w wielkim finale Mistrzostw Polski juniorek młodszych. Gnieźniankom pozostaje walka o brąz, o który powalczą z Euco-UKS Dziewiątka Legnica.

W pierwszym meczu dwudniowego turnieju UKS Varsovia Warszawa pokonała wspomnianą Legnicę 39:33.

MKS PR Gniezno-KS Zgoda Ruda Śląska 22:26 (8:14)

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – A. Stręk, Piotrowska, K. Stręk, Nowak (5), Schlabs (4), Brząkała, Draheim, Skoczeń, Wabińska (5), Musiał (5), Szymańska, Tanaś (1), Łachowska (2), Śmigowska.