II liga: Z Kobierzyc bez punktów (relacja)

13 mar 2021 |

Nasze rezerwy musiały uznać w sobotę wyższość przeciwniczek z Kobierzyc. Podopieczne Romana Solarka uległy KPR Gminy 19-25 i zajmują w tabeli czwartą pozycję.

Gnieźnianki nie najlepiej rozpoczęły spotkanie na Dolnym Śląsku. Po piętnastu minutach przegrywały już 4-7. Strzelecką niemoc przełamała Paulina Musiał wraz z Marią Taraś. Przyjezdnym udało się doprowadzić do remisu, ale na prawie każde ich trafienie, KPR Gminy odpowiadał dwoma. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14-10 dla kobierek.

Po przerwie gra gnieźnianek wyglądała podobnie, udało się odrobić straty i zdawać by się mogło, że czeka nas jeszcze wiele emocji. Na niewiele ponad piętnaście minut przed końcowym gwizdkiem ponownie zniwelowały straty czterech trafień (16-16 w 44′). Niestety KaPi Meble MKS PR II Gniezno stać było na chwilowy zryw, po którym kontrolę odzyskały gospodynie. Ostatecznie zespół prowadzony przez Grażynę Janczak zwyciężył 25-19.

Gnieźnianki są czwartą drużyną w tabeli. W przyszły weekend podejmą we własnej hali drużynę z Gubina.

KaPi Meble MKS PR II Gniezno: Olejniczak, Bober – Alwin (3), Nowak (1), Brząkała (2), Draheim, Wabińska (5), Musiał (4), Grzegorek (2), Skoczeń, Tanaś (1), Łachowska (3), Śmigowska (2), Nowicka (1).