II liga: Wyjazd na gorący teren do lidera tabeli (zapowiedź)

25 mar 2021 |

W najbliższą sobotę, 27 marca KaPi MKS PR II Gniezno zmierzą się na wyjeździe z liderem rozgrywek, KS Otmętem Krapkowice.

W najbliższą sobotę, 27 marca KaPi MKS PR II Gniezno zmierzą się na wyjeździe z liderem rozgrywek, KS Otmętem Krapkowice.

Po ostatniej, domowej porażce ze Spartą Gubin (19-25) tym razem zawodniczki KaPi Meble MKS-u PR II Gniezno czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Zawodniczki z Gniezna wyjadą do Krapkowice, gdzie będą podejmowane przez lidera rozgrywek II ligi, miejscowy Otmęt.

Krapkowiczanki mają w dorobku 37 punktów i o “oczko” wyprzedzają Bukowsko-Dopiewski KPR, mimo, że w miniony weekend poniosły z tą drużyną porażkę (25-20). Z kolei gnieźnianki są na miejscu czwartym z 27 punktami. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w obydwu drużynach są: po stronie krapkowickiej pochodząca z Gniezna – Natalia Staszkiewicz (wiceliderka klasyfikacji strzelczyń z 121 bramkami), a gnieźnieńskie filary to Maria Tanaś (51 bramek), która obecnie jest kontuzjowana i w tym pojedynku jej nie zobaczymy na parkiecie oraz Agata Alwin (42 trafienia).

Pierwsze starcie pomiędzy obydwoma zespołami zakończyło się zwycięstwem krapkowiczanek. Gnieźnianki musiały uznać wyższość rywalek we własnej hali, które zwyciężyły 23-19, dzięki duetowi Staszkiewicz-Blozik, które to we dwie zdobyły razem 15 bramek!

Spotkanie pomiędzy KS Otmęt Krapkowice-KaPi Meble MKS PR II Gniezno odbędzie się w sobotę, 27 marca o godz. 18:00.