II liga: Spotkanie z outsiderem tabeli (zapowiedź)

13 maj 2021 |

W najbliższy piątek, 14 maja KaPi MKS PR II Gniezno zmierzy się u siebie w zaległym spotkaniu z outsiderem rozgrywek, KPR Wolsztyniak Wolsztyn.

W najbliższy piątek, 14 maja KaPi MKS PR II Gniezno zmierzy się u siebie w zaległym spotkaniu z outsiderem rozgrywek, KPR Wolsztyniak Wolsztyn.

Rezerwy MKS PR Gniezno powróciły do ligowej rywalizacji po prawie dwumiesięcznej przerwie w dobrym stylu i były bliskie sprawienia sensacyjnej niespodzianki na zapleczu I ligi. Co prawda, gnieźnianki ostatecznie przegrały ostatnie spotkanie w Krapkowicach, ale przez większość spotkania to podopieczne trenera Romana Solarka dominowały w rywalizacji z liderem rozgrywek – KS Otmętem. Teraz czeka je łatwiejsze zadanie. Zespół z pierwszej stolicy Polski wzmocniony piłkarkami ręcznymi pierwszej drużyny, m.in. Martyną Dolacińską, Agnieszką Siwką czy Natalią Niedzielską zmierzy się z ostatnim zespołem II ligi – KPR Wolsztyniak Wolsztyn. W spotkaniu, z uwagi na rozgrywaną w tym czasie 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszy, nie zobaczymy dziewczyn z rocznika 2004-2005, m.in. Julii Nowak, Marii Tanaś czy Weroniki Wabińskiej.

Wolsztynianki mają w dorobku tylko 3 punkty. Z kolei gnieźnianki plasują się na miejscu czwartym z 27 punktami. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w obydwu drużynach są: po stronie KPR, Amanda Jóźwiak (szósta klasyfikacji strzelczyń z 94 bramkami), a filarem zespołu gospodyń – Agata Alwin (52 trafienia).

Pierwsze starcie pomiędzy obydwoma zespołami zakończyło się zwycięstwem gnieźnianek (34-28). Z bardzo dobrej strony pokazały się wspomniana Józwiak, a także Kozłowska, które stanowiły o sile zespołu gospodyń.

Spotkanie pomiędzy KaPi Meble MKS PR II Gniezno a KPR Wolsztyniak Wolsztyn odbędzie się w piątek, 14 maja o godz. 19:00.