II liga: Ligowe zaległości odrobione. KPR Gminy Kobierzyce II pokonany (relacja)

6 mar 2022 |

W zaległej dwunastej kolejce II ligi KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno zwyciężył na własnym parkiecie z KPR Gminy Kobierzyce II 28:24!

W zaległej dwunastej kolejce II ligi KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno zwyciężył na własnym parkiecie z KPR Gminy Kobierzyce II 28:24!

Drużyna z Kobierzyc to obecnie szósta drużyna zmagań, dysponująca podobnym potencjałem sportowym, co gnieźnianki.
KPR Gminy Kobierzyce II wszedł w to spotkanie bardzo pewnie i dwukrotnie wysforował się na trzybramkowe prowadzenie (w 16 i 22′). Gnieźnianki bardzo skoncentrowane, osłabione brakiem zmagającej się z urazem nogi Zofii Bartkowiak, sukcesywnie odrabiały poniesione straty. Ostatecznie obydwie drużyna zeszły do szatni z tym samym dorobkiem (po 14).

Po wznowieniu gry do 36` prezentowane na parkiecie widowisko niewiele różniło się od tego sprzed pierwszych 30 minut. Zgromadzona publiczność oglądała wyrównany pojedynek “bramkę za bramkę”
Nadal było ostro w obronie zarówno po jednej stronie jak i drugiej. W 38′ gospodynie wyszły na pierwsze tego dnia dwubramkowe prowadzenie (18:16). Gnieźnianki od tego momentu przejęły kontrolę na parkiecie i nie pozwoliły już rywalkom na odrobienie strat. Na ostatni kwadrans meczu w bramce KAPI MEBLE MKS PR II w zastępstwie Antoniny Cieślak, która przebywa na zgrupowaniu kadry juniorek młodszych pojawiła się Dominika Hoffmann. Ostatecznie spotkanie zakończyło się czterobramkowym zwycięstwem gnieźnianek (28:24).

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno – KPR Gminy Kobierzyce II 28:24 (14:14)

KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno: Bober, Hoffmann – Alwin, Wilczura, Brząkala (2), Wabińska (8), Bartkowiak, Skoczeń (4), Piotrowska (1), Musiał (2), Szymańska (2), Grzegorek, Tanaś (1), Łachowska, Śmigowska (3), Nowak (5).

Dla KPR Gminy Kobierzyce II najwięcej punktów zdobyły: Leśniak (8) i Capote-Światłowska (7).