II liga: Kierunek Kobierzyce – rozpoczynamy drugi sezon na drugoligowym froncie (zapowiedź)

14 paź 2021 |

W najbliższy czwartek, 14 października zawodniczki MKS PR II Gniezno rozpoczną nowy sezon w II lidze kobiet. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka w pierwszej kolejce na wyjeździe zmierzą się z KPR Gminy Kobierzyce II.

W najbliższy czwartek, 14 października zawodniczki MKS PR II Gniezno rozpoczną nowy sezon w II lidze kobiet. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka w pierwszej kolejce na wyjeździe zmierzą się z KPR Gminy Kobierzyce II.

Początkowo mecz pomiędzy MKS-em PR II Gniezno a KPR Gminy Kobierzyce II  miał zostać rozegrany w miniony weekend. Został on jednak przełożony ze względu na udział  gnieźnieńskich szczypiornistek w zgrupowaniu kadr narodowych.

W kadrze MKS PR II Gniezno na ten sezon zgłoszonych jest 31 zawodniczek, w tym 13 seniorek I-ligowego zespołu. Szeroka kadra to ogromny plus dla sztabu szkoleniowego. Częsta rotacja składem pozwoli na spokojny przegląd wszystkich zawodniczek. Trzon drużyny będzie tworzyć czwarta drużyna Polski w kategorii juniorka młodszych wzmocniona juniorkami Agatą Alwin, Dominiką Grzegorek i Pauliną Wilczurą. Z nowych twarzy na drugoligowych parkietach zobaczymy Maję Schlabs i bramkarkę Antonię Cieślak, które po ukończeniu regulaminowego kryterium wiekowego, bardzo udanie zadebiutowały w pierwszej drużynie ligowej i są ważnym ogniwem tej drużyny, a także wypożyczoną z Dopiewa – Zofię Bartkowiak, Kingę Piotrowską czy też siostry Stręk. Z czynnego uprawiania piłki ręcznej zrezygnowały Martyna Nowicka, Paulina Chwiałkowska oraz Joanna Draheim.

Rywalki – MKS PR II Gniezno – w ubiegłym sezonie występowały w II lidze, plasując się w środku tabeli. Kobierzycki rezerwy to mieszanka młodości i świeżości wzmocniona doświadczonymi zawodniczkami  – Martą Kowalczyk czy Jolantą Lech.

Człon drużyny MKS PR II Gniezno ma za sobą dwa spotkania w Wielkopolskiej Lidze Juniorek Młodszych. Obydwa zakończone bezapelacyjną wygraną. Wspomniana Cieślak, Schlabs czy Bartkowiak a także Weronika Wabińska  to kadrowiczki Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Wcześniejsze mecze między obydwiema drużynami były bardzo emocjonujące. W ubiegłym sezonie MKS PR II Gniezno uległ w Kobierzycach 25-19, ale 3/4 meczu dzielnie się bronił, idąc na meczowy remis. Najwięcej punktów dla gnieźnianek zdobyły wówczas Weronika Wabińska – 5 i Paulina Musiał – 4.

Jak będzie tym razem? Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:30.