II liga: KAPI MEBLE MKS PR II odrobi część zaległości (zapowiedź)

1 lut 2022 |

2 lutego zaległy mecz II ligi rozegra KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno, który podejmie KS Pyrki Poznań.

2 lutego zaległy mecz II ligi rozegra KAPI MEBLE MKS PR II Gniezno, który podejmie KS Pyrki Poznań.

Pierwotnie spotkanie, kończące I rundę II ligi miało odbyć się 18 grudnia. Powodem przełożenia ostatniego meczu I rundy II ligi kobiet był udział naszych zawodniczek na zgrupowaniach Kadr – Juniorek (Zofia Bartkowiak, Maria Tanaś i Weronika Wabińska) oraz Juniorek Młodszych (Antonina Cieślak) w Zakopanym i Szczyrku.

Drużyna z Poznania zajmuje obecnie 9 miejsce w tabeli z 8 punktami na koncie. Gnieźnianki są na miejscu 5 z 12 punktami, gdyż po wycofaniu się z rywalizacji UKS Handball-28 II Wrocław anulowany został wynik zwycięskiej potyczki z tym zespołem. Filarem drużyny ze stolicy Wielkopolski jest Marta Celka (73 trafienia). Najskuteczniejszymi zawodniczkami z pierwszej stolicy Polski są: Zofia Bartkowiak (68) i Maria Tanaś (42).

Pomimo, dwumiesięcznej przerwy od zmagań ligowych gnieźnianki miały sporo grania w rywalizacji z juniorkami. Podopieczne trenera Roberta Popka i Romana Solarka wzięły udział w 1/16 i 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek. Niestety, pomimo godnego zaprezentowania się i odniesionych dwóch zwycięstw nie udało im się przebrnąć do dalszej fazy.

Mecz KAPI Meble MKS PR II Gniezno – KS Pyrki Poznań w środę, 2 lutego o godz. 16:00. Zaległości ligowe odrobimy w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki.

Zapraszamy!