Historyczne dofinansowanie z budżetu miasta

9 mar 2024 |

Rekordowa dla MKS PR Gniezno dotacja popłynie do klubu z budżetu miasta na 2024 rok. Po raz pierwszy w historii, w miejskim konkursie dotacyjnym piłka ręczna otrzymała więcej środków, niż historycznie najpopularniejszy w mieście żużel.

Przed powrotem do rozgrywek ORLEN Superligi Kobiet, a zarazem startem zmagań MKS URBIS w Grupie Mistrzowskiej, kibice gnieźnieńskiego klubu mają spore powody do zadowolenia. W rozstrzygniętych na początku, marca miejskich konkursach na organizowanie rozgrywek i imprez sportowych, a także na upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, piłka ręczna kobiet zgarnie w 2024 roku największy kawałek „tortu” – łącznie 647 000 złotych.

Lwia część tej kwoty została przyznana przez Prezydenta Miasta Gniezna, Tomasza Budasza w konkursie dotyczącym organizacji rozgrywek ligowych. Na reprezentowanie pierwszej stolicy Polski w najwyższej klasie rozgrywkowej żeńskiego szczypiorniaka, Miejski Klubu Sportowy Piłki Ręcznej otrzymał 600 000 złotych. Co warto podkreślić, to pierwsza sytuacja w której najwyższą kwotę dotacji przyznano innej dyscyplinie, niż dominujący w tym aspekcie od lat speedway (aktualnie gnieźnieńscy żużlowcy rywalizują w Krajowej Lidze Żużlowej, czyli trzeciej i ostatniej klasie rozgrywkowej w kraju).

Pozostałą część kwoty przyznano na szkolenie młodzieży (40 000 zł) oraz organizację ogólnopolskiego turnieju piłki ręcznej dziewcząt „Gniezno Cup” (7 000 zł).

Władze klubu serdecznie dziękują Urzędowi Miejskiemu w Gnieźnie, z prezydentem Tomaszem Budaszem oraz zastępcami: Michałem Powałowskim i Joanną Śmigielską na czele, za silne wsparcie oraz docenienie wysiłków, jakimi od dłuższego czasu sukcesywnie budowana jest w klubue pozycja gnieźnieńskiej piłki ręcznej kobiet: od szkolenia dzieci i młodzieży, aż po występy seniorskiego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej.