Faworytki górą!

13 lut 2024 | Relacja

Bez wątpienia faworytkami dzisiejszego spotkania były gospodynie. Mimo, że trzy ostatnie spotkania dały gnieźniankom tylko dwa punkty do tabeli ORLEN Superligi, to właśnie gospodynie wydawały się jednoznacznie silniejsze przed pierwszym gwizdkiem. Żółto-czarne wypełniły zadanie i zwyciężyły, mimo że mecz był trudny i pełny emocji.

Początek meczu należał zdecydowanie do gospodyń. Po bramkach Łęgowskiej, Hartman oraz Lipok gnieźniankli prowadziły 3:0. Wtedy nieco lepiej poczuły się reprezentantki Galiczanki. Skutecznie akcje kończyły Petriv, Kozak czy Lakatosh. Po 13. Minutach gry, na tablicy wyników widniał remis 5:5. Inicjatywę przejęły wtedy Żółto-czarne. Końcówka pierwszej połowy przyniosła jednak poważny problem dla MKS-u URBIS. Gnieźnianki kontratakowały, do piłki doszła Hartman, którą brutalnie sfaulowała Sofia Holinska. Malwina Hartman długo leżała na parkiecie, który opuściła dzieki wsparciu służb medycznych i koleżanek z drużyny. Na plac gry już nie wróciła, a na jej prawym kolanie pojawił się opatrunek. Jak dotąd, nie wiadomo co dokładnie stało się liderce MKS-u. Konieczne są dodatkowe badania. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Pszczół 14:10.

W drugiej części gry osłabione gnieźnianki radziły sobie świetnie. Mimo, że w gronie gości nie zawodziły Diachenko czy świetnie dysponowana bramkarka Poliak to inicjatywa od początku, do końca drugiej połowy należała do MKS-u URBIS. Nie brakowało emocji czy dwuminutowych kar po obu stronach. Mimo to gospodynie zachowały zimną krew i ani na moment nie oddały prowadzenia. Ostatnią minutę, jak zwykle licznie zgromadzona w Gnieźnie publiczność oglądała na stojąco. Wynik ustaliła Żaneta Lipok, zdobywając ostanią bramkę. MKS URBIS Gniezno kontra Galiczanka Lwów 28:21.

MKS URBIS Gniezno: Hypka, Konieczna, Hoffmann – Lipok (8), Nurska (5),Łęgowska (4), Szczepanik (3), Kuriata (3), Hartman (2), Siwka (1), Giszczyńska (1), Widuch (1), Bartkowiak, Chojnacka, Wabińska, Schlabs.

Galiczanka Lwów: Poliak, Stadnyk, Mykoliuk – Diaczenko (5), Lakatosz (5), Petriw (4), Kozak (3), Hawrysz (2), Zdrila (1), Tkacz (1), Hajduk, Holinska, Dutko