Faworyt turnieju okazał się za silny. MKS PR Gniezno rozpoczyna 1/4 Mistrzostw Polski od porażki

27 maj 2021 |

MKS PR Gniezno rozpoczął turniej 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Gliwicach od niewielkiej porażki z UKS Varsovią Warszawa. W czwartek podopieczne trenera Roberta Popka, pomimo przewagi w pierwszej połowie gry (19:17), przegrały 35:31.

MKS PR Gniezno rozpoczął turniej 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Gliwicach od niewielkiej porażki z UKS Varsovią Warszawa. W czwartek podopieczne trenera Roberta Popka, pomimo przewagi w pierwszej połowie gry (19:17), przegrały 35:31.

Spotkanie od samego początku trzymało w napięciu. Gra toczyła się bramka za bramkę, żadna z drużyn nie wysforowała się na prowadzenie większe niż dwupunktowe. W 22 minucie gry nastąpiło chwilowa dominacja naszego zespołu, które zbudowały największą w tym spotkaniu przewagę (cztery bramki różnicy). Premierowa odsłona piątkowego starcia zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem zespołu z Gniezna 19:17.

Od 37 minuty gry zmagań nie wszystko poszło po myśli gnieźnianek. Szybka riposta UKS Varsovia Warszawa w postaci czterech celnych rzutów sprawiła, że po 38 minutach gry to one zaczęły dyktować warunki w tym meczu. Były nerwy i ambitna walka do samego końca, ale przespana druga połowa pojedynku sprawiła, że z parkietu gnieźnianki zeszły pokonane. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 35:31.

W piątek MKS PR Gniezno czeka kolejna ciężka przeprawa. Tym razem w walce “o być albo nie być” podopieczne trenera Roberta Popka zmierzą się ze zwycięzcą czwartkowego meczu z SMS Zagłębie Lubin.

Najwięcej bramek dla MKS-u PR Gniezno rzuciły Julia Nowak i Weronika Wabińska (obie po 7) oraz Maja Schlabs, autorka 6 trafień.

MKS PR Gniezno:
Bober, Cieślak – Brząkała (1), A. Stręk, Łachowska (2), Schlabs (6), K. Stręk, Nowak (7), Wabińska (7), Śmigowska (1), Szymańska, Musiał (1), Tanaś (5), Skoczeń (1), Piotrowska.