EKS Start - MKS URBIS: dwugłos trenerski

6 lut 2024 |

Już jutro spotkanie w którym zmierzą się drużyny z Gniezna i Elbląga. Przed pierwszym gwizdkiem trenerzy obu ekip zostali poproszeni, aby zabrać głos.

Robert Popek (trener MKS URBIS): Chociaż pozycja w tabeli przemawia na naszą korzyść, to wcale nie będzie to łatwa przeprawa. Elblążanki grają bardzo mocno w obronie. Posiadają w swoich szeregach indywidualności, potrafiące wziąć na siebie odpowiedzialność w trudnych momentach. My musimy zaprezentować równie mocną i aktywną obronę. Zachować spokój w decydujących sytuacjach. Musimy być skoncentrowani przez 60 min. i wystrzegać się przestojów w nasze grze.

Roman Mont (trener EKS Start): [walka o szóstkę zapowiada się emocjonująco] Zgadza się, to jest urok sportu, że są emocje. My sobie ich niepotrzebnie narobiliśmy powiedzmy to otwarcie po blamażu z Kaliszem. Gdzieś te zgubione punkty musimy nadrobić. Plan jest taki żeby skupiać się na kolejnym przeciwniku. Teraz mecz z Gnieznem. Na pewno będziemy do niego dobrze przygotowani. [O MKS] Mogę powiedzieć, że jest to solidny zespół który chyba wszystkich zaskoczył swoją postawą, co odzwierciedla pozycja w tabeli. [Mój] Zespół podchodzi mocno skoncentrowany [do spotkania] i jestem przekonany, że będzie walczył o każdy centymetr boiska.