Drugi krok wykonany! MKS PR Gniezno z awansem do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych!

15 maj 2021 |

Juniorki młodsze z kolejnym zwycięstwem podczas turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski w Rudzie Śląskiej. W sobotę młode zawodniczki MKS-u PR Gniezno pokonały MKS Karczew 39:18 (19:11). Najwięcej bramek dla naszej drużyny wywalczyła Weronika Wabińska, autorka siedmiu trafień.

Juniorki młodsze z kolejnym zwycięstwem podczas turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski w Rudzie Śląskiej. W sobotę młode zawodniczki MKS-u PR Gniezno pokonały MKS Karczew 39:18 (19:11). Najwięcej bramek dla naszej drużyny wywalczyła Weronika Wabińska, autorka siedmiu trafień.

Po raz kolejny udany występ zanotowały młode szczypiornistki MKS-u PR Gniezno. Ekipa z pierwszej stolicy Polski przespała pierwsze cztery minuty pojedynku, ale szybko odpowiedziała na dwa trafienia rywalek pięcioma i od tego momentu kontrolowała zmagania. Podopieczne trenera Roberta Popka nie pozwoliły rywalkom na zmniejszenie przewagi.

W szczególności w drugiej połowie gnieźnianki zdominowały rówieśniczki. Wielkopolanki popisały się bardzo dobrą skutecznością rzutową, jak i obronną. W tej drugiej prym wiodła Antonina Cieślak, która pozwoliła rywalkom na zdobycie pierwszej bramki w drugiej odsłonie gry dopiero w 14 minucie, a kolejnej w 22! Mecz zakończył się rezultatem 39:18 na korzyść zespołu z Grodu Lecha.

Wygrywając z MKS Karczew, nasza ekipa zapewniła sobie awans do 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Ostatnie spotkanie MKS PR Gniezno zagra w niedzielę o godzinie 11:45. Rywalem będzie gospodarz imprezy – niepokonany KS Zgoda Ruda śląska. Po tym starciu dowiemy się, na którym miejscu gnieźnianki zakończą weekendowe zmagania.

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – A. Stręk, Draheim (2), Łachowska (5), Nowak (6), Schlabs (5), Wabińska (7), K. Stręk, Brząkała (1), Piotrowska, Szymańska, Śmigowska (3), Musiał (2), Tanaś (5), Skoczeń (3).