Czas na pojedynek beniaminków

23 mar 2023 | Mecze

W nadchodzącej kolejce MKS PR URBIS Gniezno podejmie we własnej hali drużynę spadkowicza PGNiG Superligi Kobiet; KPR Ruch Chorzów.

Ekipa z Chorzowa jest już pewna, iż nie ma szans na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Do Gniezna przyjedzie zatem walczyć już tylko o honor. Gnieźnianki natomiast mają przed sobą jeden cel – utrzymać się w lidze bez konieczności gry w turnieju barażowym.

Zespoły z Gniezna oraz Chorzowa znają się bardzo dobrze. Walczyły ze sobą nie tylko na superligowych parkietach, ale także miały okazję do rywalizacji podczas Turnieju Mistrzyń w sezonie 2021/2022. W tegorocznych rozgrywkach miały bić się o utrzymanie. Tak też było. Jednakże silniejsze okazały się gnieźnieńskie Pszczoły, które są jednym z najlepszych beniaminków na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Nadchodzące spotkanie będzie bardzo ważne dla szczypiornistek z Pierwszej Stolicy Polski. Choć na tę chwilę zajmują bezpieczną, ósmą lokatę, to zespół z dziewiątego miejsca traci do nich tylko dwa punkty. Z pewnością zrobią wszystko, aby z sobotniego pojedynku wyjść zwycięsko i zainkasować bardzo ważne trzy oczka.

Głos przed sobotnim pojedynkiem o zabranie głosu poproszona została jedna z rozgrywających gnieźnieńskiego zespołu – Sandra Guziewicz: „W tym sezonie z Chorzowem mierzyłyśmy się już dwukrotnie. Z obydwu tych meczów wyszłyśmy zwycięsko. Mam nadzieję, że uda się nam to powtórzyć. Zwłaszcza, że są to bardzo ważne dla nas trzy punkty, które pozwolą nam walczyć o siódme miejsce w tabeli. Liczymy na wsparcie naszych kibiców i doping przy sportowej 3”.

Początek starcia zaplanowano na godzinę 18:00, w hali im. Mieczysława Łopatki, przy ul. Sportowej 3. Transmisję „na żywo” będzie można oglądać w serwisie Emocje.tv.

Fot. Damazy Gandurski / Off Book. Agencja Kreatywna.