Czas na derby Wielkopolski! (zapowiedź)

8 kwi 2021 |

Po trzytygodniowej przerwie, MKS PR URBIS Gniezno zmierzy się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki w derbowym pojedynku XV kolejki I ligi z Innline AZS Poznań.

Po trzytygodniowej przerwie, MKS PR URBIS Gniezno zmierzy się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki w derbowym pojedynku XV kolejki I ligi z Innline AZS Poznań.

MKS PR URBIS Gniezno zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli. Dotychczas drużyna z pierwszej stolicy Polski zapisała na swoim koncie osiem zwycięstw i trzy porażki, co daje łącznie 24 punkty. Rywalki gnieźnianek to siódma drużyna pierwszej ligi, która minionej kolejki ligowej nie może zaliczyć do udanej. Poznanianki minimalnie uległy we własnej hali liderowi tabeli I ligi Samborowi Tczew (26-32). Żółto-czarne miały zaplanowany mecz w Płocku z tamtejsza Jutrzenką – nie doszedł on do skutku ze względu na obowiązujące obostrzenia.

Innline AZS to bardzo doświadczona i ograna na pierwszoligowych parkietach drużyna. Od wielu lat rywalizuje już w I lidze. W tym sezonie radzi sobie nieco gorzej, ale nie należy jej lekceważyć. Poznanianki ograły na wyjeździe m.in. KS Kościerzynę. Jest to drużyna, która posiada w swoich szeregach najlepszą zawodniczkę w klasyfikacji strzelczyń naszej grupy – Magdalenę Ziółkowską, która najprawdopodobniej w Pierwszej Stolicy Polski przekroczy próg 100 trafień w trwającym sezonie. Dla gnieźnianek najczęściej trafiła jak dotychczas Marta Giszczyńska, która ma w dorobku 72 bramki.

Pierwsze starcie pomiędzy obydwoma zespołami zakończyło się zwycięstwem MKS PR. Pochodzące ze stolicy Wielkopolski podopieczne Amelii Chmielewskiej musiały uznać wyższość gnieźnianek 20:35.

Spotkanie pomiędzy Innline AZS – MKS PR Gniezno odbędzie się w sobotę, 10 kwietnia o godz. 18:00.