Beniaminek podejmie Mistrzynie Polski

16 lut 2023 |

Już w najbliższą sobotę 18 lutego, beniaminek PGNiG Superligi Kobiet, podejmować będzie we własnej hali Mistrzynie Polski sezonu 2021/2022 i aktualnie pierwszą drużynę w tabeli – MKS Zagłębie Lubin.

Już w najbliższą sobotę 18 lutego, beniaminek PGNiG Superligi Kobiet, podejmować będzie we własnej hali Mistrzynie Polski sezonu 2021/2022 i aktualnie pierwszą drużynę w tabeli – MKS Zagłębie Lubin.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn, gospodynie pokazały swoją przewagę, pokonując gnieźnianki 40:24 (21:12). Dotychczas, lubinianki nie przegrały żadnego meczu, zachowując tym samym pełną pulę oczek. Zawodniczki MKS-u PR URBIS Gniezno, do tej pory wygrały pięć spotkań z szesnastu rozegranych serii.

W ostatnim czasie ekipa z Pierwszej Stolicy, stoczyła dwa wyjazdowe pojedynki. Po bardzo zaciętym meczu z 22-krotnym Mistrzem Polski – MKS-em Lublin, w którym to podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka po raz kolejny chciały dokonać sensacji, to ostatecznie lublinianki mogły cieszyć się ze zwycięstwa (34:31). Drugi mecz odbył się w Jarosławiu, gdzie rozegrana została zaległa 12. seria PGNiG Superligi Kobiet. Po dobrze zapowiadającym się początku spotkania, gnieźnianki zaczęły popełniać błędy w obronie, jak i w ataku schodząc do przerwy z wynikiem 17:12. Ostatecznie pojedynek ten zakończył się na korzyść jarosławianek z rezultatem 30:24

Gospodynie aktualnie zajmują przedostatnią, dziewiątą lokatę z dorobkiem czternastu punktów. Przyjezdne mają aż o trzydzieści cztery punkty więcej. To właśnie one będą faworytkami całego starcia. Mistrzynie Polski z pewnością będą chciały przedłużyć swoją fenomenalną serię i zwyciężyć kolejne spotkanie. Jak doskonale wiemy, w sporcie wszystko może się zdarzyć. „Pszczółki” będą chciały się pokazać z jak najlepszej strony przed jedną z najlepszych polskich drużyn.

O założeniach na to spotkanie wypowiedziała się kapitan drużyny – Martyna Matysek: „W poprzednim spotkaniu z Zagłębiem Lubin przegrałyśmy dość wysoko. W sobotę chcemy grać solidnie w obronie, a w ataku rzucać skutecznie tak, aby móc grać jak równy z równym. Niezmiennie liczymy na doping kibiców, który dodaje nam skrzydeł.”

Ostatnie, domowe spotkanie gnieźnianek w rundzie zasadniczej odbędzie się w sobotę 18 lutego, o godzinie 18:00, w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie, przy ulicy Sportowej 3.
Transmisję tego meczu będzie można również śledzić w serwisie Emocje.tv.

Fot. Damazy Gandurski / Off Book. Agencja Kreatywna.