“To był bardzo dobry sezon, wierzymy, że na sukcesy przyjdzie jeszcze pora”! – podsumowanie ligowych zmagań młodziczek

30 maj 2020 |

Poznaliśmy oficjalne stanowisko Związku Piłki Ręcznej w Polsce w sprawie rozgrywek młodzieżowych. Sezon 2019/2020 został oficjalnie ZAKOŃCZONY!

Poznaliśmy oficjalne stanowisko Związku Piłki Ręcznej w Polsce w sprawie rozgrywek młodzieżowych. Sezon 2019/2020 został oficjalnie ZAKOŃCZONY!

„Uchwałą Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce z dnia 19.05.2020 postanawia się zakończyć rozgrywki w sezonie 2019/20 w kategorii młodzików i młodziczek, a także odwołuje się rozgrywki szczebla centralnego Pucharu ZPRP młodzików i Pucharu ZPRP młodziczek.” – czytamy na stronie handballowej federacji. Wcześniej decyzją Zarządu ZPRP zakończono zmagania seniorskie i juniorskie – zarówno wśród Mężczyzn jak i wśród Kobiet, za końcowe uznając tabele po ostatniej rozegranej kolejce.

W minionym sezonie Wielkopolskiej Lidze Młodziczek gr. Finałowej gnieźnieńską piłkę ręczną reprezentowały aż dwa nasze młodzieżowe klubu – MKS PR I Gniezno składający się z dziewcząt z rocznika 2005 oraz rok młodszy MKS PR II Gniezno prowadzony przez trenerkę Jagodę Linkowską.

MKS PR I Gniezno miał szansę bić się o czołowe lokaty na szczeblu centralnym. Podopieczne Roberta Popka z kompletem 27 punktów wygrały ligę w cuglach. W tabeli piętnastolatki okazały się lepsze od swoich rówieśniczek z Budzynia, Buku, drugiej drużyny gnieźnieńskiej, Obornik, Dopiewa, Poznania i Leszna. W 9 spotkaniach odniosły 9 zwycięstw. Imponująca liczba trafień – 326 po stronie zysków w porównaniu do drugiego w tabeli Budzynia – 244 pokazuje jak zgrana i mocna była to ekipa. Najskuteczniejszą zawodniczką MKS-u w ligowych zmaganiach z 52 golami na koncie została Weronika Wabińska. W ogólnej klasyfikacji strzelczyń uplasowała się na 9. miejscu.

Wygrywając wszystkie mecze Ligi Wielkopolskiej i ważne ogólnopolskie turnieje byliśmy murowanym kandydatem do walki o medale w swojej kategorii wiekowej. Cóż powiedzieć… Żal? Pewnie że tak, ale życie uczy pokory. Wierzymy, że wszystko co najlepsze dopiero przed nami – powiedział trener MKS PR I Gniezno, Robert Popek.

Nie najgorzej w rozgrywkach ligowych radził sobie MKS PR II Gniezno, który ostatecznie znalazł się na czwartej lokacie. Dziewczęta grały w przysłowiową kratkę – wygrywając z dziewięciu spotkań cztery. Podopieczne Jagody Linkowskiej muszą popracować głównie nad celnością, gdyż bilans strat przeważał na bilansem zysków (164-211). Najskuteczniejszą zawodniczką MKS-u II w ligowych zmaganiach z 57 golami na koncie została Wiktoria Haremza. W ogólnej klasyfikacji strzelczyń uplasowała się na 7. miejscu.

– Niewątpliwie był to sezon wymagający dużo pracy i samego wkładu zawodniczek. Zwłaszcza, że przypadło nam grać z drużynami starszymi niż my, MKS PR II Gniezno – rocznik 2006. Mimo tak wysoko postawionej poprzeczki, dziewczyny zawzięcie pracowały i dawały z siebie wszystko, z czego jestem niesamowicie dumna. Przykładanie się podczas treningów zaowocowało, i tak oto uplasowałyśmy na IV miejscu w tabeli. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że gra z zespołami mającymi za sobą rok więcej bytu na parkiecie wzmocniła naszą drużynę, oraz dzięki niej dziewczyny zdobyły cenne doświadczenie. Ogromne brawa należą się też dziewczynom, które zajęły pierwsze miejsce – tak, również należą do naszej MKS-owej rodziny. Jeszcze raz brawa dla obu zespołów reprezentujących Gniezno! Gdy tylko wrócimy na boisko znów przyłożymy się do pracy i – ponownie jak ostatnio – damy z siebie wszystko. Gwarantuję, że po przerwie zapewnimy kibicom masę emocji – podsumowała Jagoda Linkowska, trenerka MKS PR II Gniezno.

 

Wielkopolska Liga Młodziczek gr. Finałowa


Kolejka 1

UKS Pantery Dopiewo – MKS PR I Gniezno 18:29 (9:15)
MKS Real-Astromal Leszno – MKS PR II Gniezno 24:25 (15:11)
Kolejka 2
UKS Pantery Dopiewo – MKS PR II Gniezno
MKS PR I Gniezno – UKS Bukowia Buk 28:26 (19:14)
Kolejka 3
KS Pyrki Poznań – MKS PR I Gniezno 13:42 (6:19)
MKS PR Gniezno – UKS Olimpijczyk Budzyń 15:24 (5:12)
Kolejka 4
APR Gladiator Oborniki – MKS PR II Gniezno 16:20 (7:11)
MKS PR I Gniezno – MKS Real-Astromal Leszno 45: 19 (20:8)
Kolejka 5
MKS PR II Gniezno – MKS PR I Gniezno 9:41 (6:21)
Kolejka 6
MKS PR I Gniezno – UKS Olimpijczyk Budzyń 33:10 (18:5)
UKS Bukowia Buk – MKS PR II Gniezno 40:18 (21:8)
Kolejka 7
MKS PR II Gniezno – KS Pyrki Poznań 34:18 (19:5)
APR Gladiator Oborniki – MKS Pr I Gniezno 13:37 (7:16)
Kolejka 8
MKS PR I Gniezno – UKS Pantery Dopiewo 38:7 (20:4)
MKS PR II Gniezno – MKS Real-Astromal Leszno 27:20 (16:11)
Kolejka 9
MKS PR II Gniezno – UKS Pantery Dopiewo
UKS Bukowia Buk – MKS PR II Gniezno 23:33 (9:18)
Kolejka 10
UKS Olimpijczyk Budzyń – MKS PR II Gniezno 28:16 (12:6)
MKS PR I Gniezno – KS Pyrki Poznań