Ze Słowacji wyjeżdżamy z dwoma zwycięstwami!

30 лип. 2023 |

Wielokrotne mistrzynie Słowacji postawiły twarde warunki szczególnie w końcówce spotkania, ale Pszczoły dowiozły wygraną do końca

Dzisiejszy mecz kontrolny w wykonaniu MKS Urbis Gniezno i luventy Michalovce dostarczył kibicom wielu emocji i zwrotów akcji. Od samego początku mecz był zacięty, a obie drużyny nie pozostawiały sobie złudzeń - to będzie prawdziwa walka.

Żółto-czarne Pszczoły weszły na boisko zdecydowanie, szybko zdobywając swoją pierwszą bramkę przez Żanetę Lipok ( 1:1, 3’), która pokazała swoje umiejętności już na początku spotkania. Mimo dobrej gry gnieźnianek, drużyna Iuventy Michalovce odpowiedziała równie mocno, utrzymując kontakt punktowy.

Mecz utrzymywał się w napięciu przez całą pierwszą połowę, jednak na przerwę to Żółto-czarne schodziły z prowadzeniem 18:13. Po wznowieniu gry, gnieźnianki kontynuowały dobrą passę, powiększając swoją przewagę do sześciu bramek. Gra zarówno w obronie, jak i w ataku przynosiła efekty, co zaowocowało utrzymaniem wyraźnej przewagi nad przeciwniczkami.

Jednak Iuventa Michalovce nie zamierzała poddawać się łatwo. Pod koniec meczu zacieśniła szeregi i przycisnęła drużynę z Pierwszej Stolicy Polski, co sprawiło, że wynik stał się bardzo niepewny. Ostateczne rozstrzygnięcie przyszło w ostatnich minutach spotkania, kiedy to Malwina Hartman strzeliła kluczową bramkę dla polskiego zespołu, zapewniając im zwycięstwo (34:33, 31’).

Z racji, że był to sparing, trenerzy wpuścili na boisko zmienniczki, dając im szansę na pokazanie swoich umiejętności. Wczorajsze bramkarki usiadły na trybunach, a na dzisiejszym meczu między słupkami stanęły Dominika Hoffman i Antonina Cieślak.

To zwycięstwo na pewno zmotywuje Pszczoły do dalszych treningów i przygotowań przed zbliżającym się sezonem.

MKS Urbis Gniezno: Hoffman, Cieślak – Nurska (7), Hartman (6), Lipok (5), Widuch (4),  Siwka (3), Giszczyńska (2), Matysek (2), Chojnacka (1), Tanaś (1), Kuriata (1), Świerżewska (1), Łęgowska (1), Bartkowiak, Szczepanik, Wabińska.

luventa Michalovce: Almeidová, Jablonská  – Kowaliková (2), Bačenková (2), Wollingerová (5), M. Rebičová (4), Klučková (1), Kompaniecová (4), Habánková (3), Soskydová (4), Popovcová (1), Dorsz (6), Miljanič (1), Radovičová, Kohučová, Sčierniczka,