Zakończyć maraton z punktami

25 квіт. 2024 |

Gnieźnianki w zaledwie osiem dni rozegrają trzy spotkania. Dwa z nich są już za Żółto-czarnymi, a teraz do pierwszej stolicy Polski zawitają 22-krotne mistrzynie kraju - MKS FunFloor Lublin.

Z pewnością Pszczoły marzą już o trochę dłuższym odpoczynku. Zmęczenie było widoczne podczas ostatniego spotkania przeciwko Młynów Stoisław Koszalin. Jednak pomimo wszystko tanio skóry nie sprzedadzą i spróbują urwać punkty swoim wyżej notowanym rywalkom.

W tegorocznych rozgrywkach zawodniczkom z Gniezna nie udało się jeszcze zwyciężyć z ekipą z Lublina. Chociaż raz naprawdę było blisko, to ostatecznie po rzutach karnych lepsze okazały się podopieczne Edyty Majdzińskiej (26:26, rz. k. 3:2). Dwa pozostałe starcia należały także dla lublinianek, jednak w nich Żółto-czarne przegrały już 25:30 oraz 37:31.

Podczas sobotniego spotkania na pewno będzie można skierować wzrok na rywalizację Malwiny Hartman z Magdą Balsam. Zawodniczka z Gniezna dalej pozostaje liderką klasyfikacji strzelczyń mając na swoim koncie 132 trafienia. Jednak szczypiornistka z Lublina będzie chciała powalczyć o jak najwyższą lokatę na koniec, a obecnie zajmuje 4. miejsce rzucając dotychczas 119 bramek. 

Faworytkami najbliższego spotkania niezmiennie pozostają 22-krotne mistrzynie kraju. Jednak podopieczne Roberta Popka, pomimo zmęczenia będą chciały dać z siebie wszystko. Swoją wolę walki pokazywały już niejednokrotnie, a podczas ostatniego domowego meczu dała im ona upragnione, pierwsze w historii superligowej przygody zwycięstwo nad zespołem KPR Gminy Kobierzyce.

Starcie zaplanowano na sobotę, 27 kwietnia, o godz. 18:00, w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie. Bilety na to spotkanie można nabyć w biurze klubu (od wt. do czw., w godz. 16-19), sklepie Manekin przy ul. Dąbrówki 23, a także online. Dodatkowo transmisja ze spotkania będzie można śledzić w serwisie emocje.tv.