Z Płockiem po raz czwarty! (zapowiedź)

11 бер. 2021 |

W sobotę, 13 marca MKS PR URBIS Gniezno zmierzy się na własnym parkiecie w meczu 13 kolejki pierwszej ligi z SMS-em ZPRP II Płock.

W sobotę, 13 marca MKS PR URBIS Gniezno zmierzy się na własnym parkiecie w meczu 13 kolejki pierwszej ligi z SMS-em ZPRP II Płock.

MKS PR URBIS Gniezno zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, jednak ma rozegrane o jedno spotkanie mniej, niż prowadzący w grupie A – SPR Sambor Tczew. Dotychczas drużyna z pierwszej stolicy Polski zapisała na swoim koncie osiem zwycięstw i dwie porażki, co daje łącznie 24 punktów.

Rywalki gnieźnianek to ostatnia drużyna pierwszej ligi, która w miniony weekend przegrała u siebie z liderem tabeli – jedyną drużyną, której uległy również gnieźnianki – Samborem Tczew. SMS II to młoda i ogrywająca się na pierwszoligowych parkietach drużyna. W tym sezonie radzi sobie trochę słabiej, ale nie należy ich absolutnie z tego powodu lekceważyć. Płocczanki, co prawda ograły tylko jeden zespół w tym sezonie – KS Kościerzynę, ale zaznaczyć należy, że przegrywają po walce, po wyrównanych meczach. Jest to drużyna, która posiada w swoich szeregach takie strzelby jak Paulina Kopańska – dziewiąta w klasyfikacji strzelczyń naszej grupy (53 trafienia) i Karolina Jurańczyk (trzy trafienia mniej), która plasuje się pozycję niżej w tejże klasyfikacji. Dla gnieźnianek najczęściej trafiły jak dotychczas Marta Giszczyńska, która ma w dorobku 70 bramek czy Monika Łęgowska – 47.

Początek spotkania zaplanowano na godz. 19:00. Czy podopieczne trenerów Popek i Solarek zdobędą po raz kolejny komplet punktów z zespołem z Płocka przekonamy się już niebawem.