Z Jutrzenką po raz drugi (zapowiedź)

25 бер. 2021 |

W ostatnią sobotę marca, MKS PR URBIS Gniezno zmierzy się na wyjeździe w rewanżowym pojedynku XIV kolejki I ligi z MMKS Jutrzenką Płock.

W ostatnią sobotę marca, MKS PR URBIS Gniezno zmierzy się na wyjeździe w rewanżowym pojedynku XIV kolejki I ligi z MMKS Jutrzenką Płock.

MKS PR URBIS Gniezno zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli. Dotychczas drużyna z pierwszej stolicy Polski zapisała na swoim koncie osiem zwycięstw i trzy porażki, co daje łącznie 24 punkty. Rywalki gnieźnianek to piąta drużyna pierwszej ligi, która podobnie jak podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka minionej kolejki ligowej nie mogły zaliczyć do udanej. Żółto-czarne poniosły niespodziewaną porażkę z ostatnią drużyną ligi SMS ZPRP II Płock (18-21), a płocczanki minimalnie uległy na wyjeździe liderowi tabeli I ligi Samborowi Tczew (32-29).

Jutrzenka to bardzo doświadczona i ograna na pierwszoligowych parkietach drużyna. Od wielu lat rywalizuje już w I lidze. W tym sezonie radzi sobie całkiem dobrze. Płocczanki ograły m.in. oba zespoły SMS-u. Jest to drużyna, która posiada w swoich szeregach takie strzelby jak Agnieszka Jałoszewska – druga w klasyfikacji strzelczyń naszej grupy (82 trafienia) i Emilia Bałdyga, która plasuje się na osiemnastym miejscu w rankingu. Dla gnieźnianek najczęściej trafiła jak dotychczas Marta Giszczyńska, która ma w dorobku 72 bramki.

Pierwsze starcie pomiędzy obydwoma zespołami zakończyło się zwycięstwem MKS PR. Jutrzenka musiała uznać wyższość gnieźnianek, które zwyciężyły 31:25, dzięki fantastycznej grze duetu Łęgowska i Giszczyńska, które to we dwie zdobyły razem 21 bramek!

Spotkanie pomiędzy MMKS Jutrzenką Płock-MKS PR URBIS Gniezno odbędzie się w sobotę, 27 marca o godz. 16:00.