Ważna wygrana młodziczki w Dopiewie

3 лист. 2021 |

MKS PR Gniezno po wyrównanym pojedynku pokonał BDKPR/Pantery Dopiewo w ramach czwartej kolejki Wielkopolskiej Ligi Młodziczek.

Wynik spotkania otworzyła w 1` spotkania Kornelia Lubińska, która w pierwszej połowie spotkania zdobyła prawie połowę bramek dla zespołu z Gniezna (6). Gnieźnianki weszły w ten pojedynek bardziej skoncentrowane, ale w 16 minucie gospodynie doprowadziły do pierwszego tego dnia spotkania (6:6). Przez 4` gra toczyła się bramka za bramką, ale końcówkę spotkania lepiej rozegrały przyjezdne, wychodząc na dwupunktowe prowadzenie (13:11).

Po zmianie stron gospodynie poprawiły skuteczność rzutową i w 35` ponownie na tablicy wyników pojawił się wynik remisowy (15:15). Trzy celne rzuty do bramki BDKPR/Pantery uspokoiły sytuację w obozie z Gniezna, który ponownie wyszedł na prowadzenie i tej przewagi miejscowe nie były już wstanie zminimalizować. Ostatecznie podopieczne trenerki Martyny Bigoszewskiej-Jackowiak zwyciężyły 27:21.

BDKPR/Pantery Dopiewo – MKS PR Gniezno 21:27 (11:13)

Najwięcej bramek dla BDKPR/Pantery Dopiewo – Paczkowska (12)

MKS PR Gniezno: Balcerzak – Moszczyńska, Hyża (1), Kościańska (1), Hyża (1), Gozdowska, Lubińska (9), Redzik (4), Śmigowska, Jendraszak (9), Skupiewska (2), Dominiak.