W niedzielę 1/16 Pucharu Polski. Emocje sięgną zenitu

12 січ. 2022 |

Nowy rok i kolejne emocje z udziałem piłkarek ręcznych naszego klubu! Już w najbliższą niedzielę 16 stycznia niepokonane na pierwszoligowych parkietach gnieźnianki rozegrają mecz w ramach Puchar Polski: MKS PR URBIS Gniezno – Młyny Stoisław PR Koszalin.

Nowy rok i kolejne emocje z udziałem piłkarek ręcznych naszego klubu! Już w najbliższą niedzielę 16 stycznia niepokonane na pierwszoligowych parkietach gnieźnianki rozegrają mecz w ramach Puchar Polski: MKS PR URBIS Gniezno – Młyny Stoisław PR Koszalin.

Ekipa z Koszalina nie może zaliczyć pierwszej części ligowego sezonu do udanych. W tabeli PGNiG Superliga Kobiet, zajmuje szóste miejsce czterema zwycięstwami (jedno po wygranych rzutach karnych) i ośmioma porażkami na swoim koncie. Dla gospodyń będzie to pierwszy mecz w 2022 roku i z pewnością zechcą pokazać się przed swoją publicznością z jak najlepszej strony. Gnieźnianki na ligowych parkietach w swojej grupie na mają sobie równych i z kompletem punktów zajmują bezapelacyjnie pierwsze miejsce.

W ubiegłym sezonie, na tym samym etapie rozgrywek Pucharu Polski, MKS PR URBIS Gniezno mierzył się z KS Kościerzyną, czyli z rywalem z tego samego pułapu rozgrywek. Po prawdziwym dreszczowcu zespół KS Kościerzyna pokonał ekipę żółto-czarnych 25:24 i wywalczył awans do kolejnego etapu rozgrywek Pucharu Polski Kobiet w piłce ręcznej.

Faworytem meczu, który zostanie rozegrany w pierwszej stolicy Polski wydaje się, mimo wszystko, zespół gości. Początek rywalizacji o godzinie 17.00! Bilety do nabycia w kasie – od 15.30! Na to spotkanie obowiązują karnety, a sponsorem pojedynku jest ForplastGniezno – partner handlowy Oknoplast! Do zobaczenia na trybunach w Hala im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie.