Udane pożegnanie z publicznością (relacja)

31 трав. 2021 |

W ostatni weekend maja piłkarki ręczne KaPi Meble MKS PR II Gniezno zmierzyły się w hali przy ul. Sportowej 3 z drużyną MKS Victoria Świebodzice. Dzięki poluzowaniu obostrzeń spotkanie mogli obejrzeć kibice! Niestety, był to ostatni mecz naszych rezerw w sezonie 2020/2021.

W ostatni weekend maja piłkarki ręczne KaPi Meble MKS PR II Gniezno zmierzyły się w hali przy ul. Sportowej 3 z drużyną MKS Victoria Świebodzice. Dzięki poluzowaniu obostrzeń spotkanie mogli obejrzeć kibice! Niestety, był to ostatni mecz naszych rezerw w sezonie 2020/2021.

Z racji otwarcia trybun na halach sportowych, na tym spotkaniu po raz pierwszy w tym roku zasiedli kibice. Obecne obostrzenia dały nam możliwość 50% widowni. Przy okazji meczu, we współpracy z Królewskim Sercem, zbierane były środki pieniężne dla Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa. 14-miesięczna dziewczynka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni – SMA. Koszt terapii genowej to dwa miliony dolarów, a czasu na zebranie tej horrendalnej kwoty jest coraz mniej.

Po prezentacji obydwóch zespołów w podziękowaniu za promocję Gniezna – pierwszej stolicy Polski nasze dwie drużyny – MKS PR URBIS Gniezno oraz KaPi Meble MKS PR II Gniezno wraz ze sztabem szkoleniowym otrzymały zaproszenia na Finał PGNiG Pucharu Polski kobiet , który odbędzie się 4 czerwca w Hala im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie. Zaproszenie z rąk Prezydenta miasta Gniezna Tomasza Budasza odebrała kapitan zespołu Martyna Bigoszewska-Jackowiak.

Niedzielne spotkanie od samego początku toczyło się pod dyktando gospodyń. KaPi Meble MKS PR II Gniezno grające w większości dziewczynami z pierwszego składu przeważało nad rywalkami doświadczeniem oraz refleksem. Premierowa odsłona starcia zakończyła się zwycięstwem 14:8 miejscowych.

Po zmianie stron świebodziczanki nie zdołały zminimalizować straty do rywalek. Podopieczne trenera Romana Solarka po dwóch seriach pięciu bramek z rzędu tą przewagę tylko powiększyły (23:9). Mimo tego, że mecz został szybko rozstrzygnięty nie brakowało gry na pograniczu fauli i brutalnych zagrań. W jednym z nich mocno ucierpiała Karolina Chojnacka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 34:19. Honoru Victorii Świebodzice dzielnie broniły Dagmara Kołodziej i Paulina Wojda, które razem zdobyły 14 bramek.

Był to ostatni mecz sezonu 2020/21. KaPi Meble MKS PR II Gniezno kończy go na czwartym miejscu w tabeli II ligi kobiet. Wszystkim kibicom, którzy dopingowali nas podczas tego ostatniego spotkania serdecznie dziękujemy!

KaPi Meble MKS PR II Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak – Alwin (5), Kasprowiak (7), Niedzielska (1), Siwka (3), Giszczyńska (5), Chwiałkowska (1), Chojnacka (2), Dolacińska (4), Bigoszewska-Jackowiak (1), Grzegorek (1), Rachela (1), Wilczura, Łęgowska (3).